Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
19°

Kooliteatrite keskastme riigifestivalil esindab Tartut kaks õpilastruppi

Lille Maja pressiteade

21. aprill / 21.-22. aprillil Jõhvis toimuval kooliteatrite üle-eestilisel keskastme festivalil Kooliteater 2017 esindavad Tartu linna kaks truppi.

Festivalil astuvad üles Tartu Waldorfgümnaasiumi huvikooli näitering ja Polygoni Teatrikooli Tartu keskastme rühm.

Tavaliselt oodatakse üle-eestilisele festivalile Tartu linnast üht truppi, kuid seekord kauples Tartu kooliteatrite festivali žürii, koosseisus Anu Tonts, Loone Ots, Lennart Peep ja Priit Strandberg, pärast Tartu põhikoolinoorte kuueteistkümne lavastuse äravaatamist Tartule veel ühe koha.

Tartus Grand Prix'ga pärjatud Waldorfgümnaasiumi huvikooli näiteringi lavastust „Koletis” (William Golding'i „Kärbeste jumala” dramatiseering ja lavastus Külli Ehastu) tunnustas Tartu žürii veel emotsionaalse kõrghetke preemiaga ning Waldorfgümnaasiumi õpilased Saamel Sonn ja Martin Erik Metsanurk pälvisid parimate meesnäitlejate tiitli. Lisaks tunnustati kodufestivalil Johannes Moppelit näitlejapreemiaga ja juhendaja Külli Ehastut tiitliga „Kooliteatri lipulaev”.

Polygoni Teatrikooli Tartu keskastme rühma lavastust „Maailm muutub, aga meie mitte ehk Kevade” (Oskar Lutsu ühisloominguline dramatiseering ja lavastus, juhendajad Liina Leinberg ja Merilin Kirbits) pälvis Tartus kiituskirjad klassika maitseka tänapäevastamise eest ja tugeva ansambli eest. Kolm noort – Mikk Kaasik, Laure Kiivit ja Helen Renke – pälvisid kodufestivalil näitlejapreemiad ning juhendaja Merilin Kirbits parima näitejuhi tiitli.


Lisainfo: Tartu Waldorfgümnaasiumi draamaõpetaja Külli Ehastu, tel 5558 4773 või kylli.ehastu@gmail.com, ja Tartu Polygoni Teatrikooli põhikoolirühma juhendaja Merilin Kirbits, tel 5284 902 või merilinkirbits@hotmail.com


Auli Auväärt
Noorsootöö spetsialist

Viimati muudetud 21.04.2017