Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-11°
-11°

Kõrgema Kunstikooli Pallas galeriis Noorus avatakse täna kolm näitust

Kõrgema Kunstikooli Pallas galerii Nooruse pressiteade

11. aprill /

WORK LIKE A SLAVE CREATE LIKE A GOD
Drink & Draw Estonia suurnäitus
11.04.-04.05.2019

Neljapäeval, 11. aprillil kell 18.00 avatakse Nooruse galerii keldriruumides Drink & Draw Estonia suurnäitus „WORK LIKE A SLAVE CREATE LIKE A GOD“. Väljapanek esitleb viimasel paaril aastal Drink & Draw üritustel valminud joonistusi, mille autoriteks on krokiijoonistamise entusiastid üle terve Eesti.
Drink & Draw missioon on pakkuda kõigile huvilistele võimalus vabas keskkonnas ja heas seltskonnas turgutada oma keha ja vaimu. Üritus on mõeldud nii professionaalsetele kunstnikele kui päris algajatele joonistajatele, kes saavad taskukohaselt natuurist joonistades lihvida enda oskusi, katsetada uute materjalide ja tehnikatega ning mõnusas kollektiivis tutvust teha teiste joonistamisentusiastidega.
Drink & Draw ürituste fookuses on inimkeha kogu selle mitmekesises ilus, joonistamise rõõm ja ruumis kõlav pliiatsite kraapimine paberil. Peale joonistamise on kõigil võimalus meelepäraselt keelt kasta ja toredate inimestega juttu vesta. Mõne aastaga on Drink & Draw joonistajatest välja kujunenud omamoodi üle-eestiline kogukond: modellid, kes saavad tasu eest võimaluse demonstreerida enda keha või põnevaid kostüüme, joonistajad, kes on kohal pea igal üritusel. Üheskoos on külastatud nii linna- kui kunstimuuseumeid, erinevaid lokaale eri paigus üle Eesti, lagunevaid lõbustusparke ja kalke linnamaastikke ning lihtsalt looduskauneid paiku.
 
NB! Aprillis korraldame Nooruse galeriis krokiijoonistamise õhtu. Lisainformatsiooni kuupäevade kohta leiab Facebookist @joojajoonista lehelt.
Drink & Draw Estonia suurnäitus Nooruse galeriis jääb avatuks 4. maini.
Drink & Draw Estonia üritusi toetab TANKER pruulikoda.
 
VAADE / VIEW
Pallase maaliosakonna üliõpilaste ja vilistlaste näitus
11.04. – 4. 05.2019
 

Neljapäeval, 11. aprillil kl 18.00 avatakse Kõrgema Kunstikooli Pallas maaliosakonna üliõpilaste ja vilistlaste ühisnäitus „Vaade / View“, pakkudes tänavusel kevadel publikule võimaluse vaadata maailma noorte kunstnike pilgu läbi.
See on miljoni vaade! Ega meid Eestis suurt rohkem ju polegi. Isiklikest vaatenurkadest luuakse spikker tuleviku ennustamiseks. See ei ole uus mood, vaid uus vaade elule.
Maalinäitusel osalevad Kristel Sergo, Katrin Maask, Katrina Kolk, Malle Raet, Triin Kristerson, Paavo Käämbre, Margret Paide, Inga Jermakova, Marita Liivak, Vitaly Makurin, Maaria Treima, Alar Tuul, Evelin Zolotko, Edgar Tedresaar, Lea Liblik, Johanna Mudist, Kadri Toom, Martin Urb, Tanel Tolsting, Mirjam Hinn, Madli Lavin, Madis Oru, Sirje Petersen, Kadri Lipping, Teele Ülesoo, Kaur Mäepalu, Raido Randoja, Sten-Ingvar Lainjärv, Silver Laadi, Maris Tammer, Maigi Omler.
Kõrgema Kunstikooli Pallas maaliosakonna üliõpilaste ja vilistlaste ühisnäitus „Vaade / View“ jääb Nooruses avatuks 4. maini.
Lisainformatsioon:
Pille Johanson
Osakonnajuhataja abi / Assistant Head of Painting Department
Maaliosakond / Department of Painting
+372 730 9818
+372 522 5937
pille.johanson@pallasart.ee
 
VÄRVITEOORIAD
11.04-04.05.2019

Teisipäeval, 11. aprillil kell 18.00 avatakse galerii Noorus II korruse projektiruumis näitus „Värviteooriad“  tekstiilikunstniku ja kunstipedagoogi Imbi Kruuvi juhendatud värvusõpetuse töödest.
 
Eesti keeles on täpne nimetus olemas vaid kuuele värviringil asuvale toonile, need on sinine, punane, kollane, oranž ja lilla. Kuid värvide maailm on hoopis keerulisem ja lõputult põnev. Värvustel on nii objektiivsed kui ka subjektiivsed omadused, värvused võivad olla aktiivsed, passiivsed ja neutraalsed. Mida tähendavad sõnad küllastus, sekundaarvärv, värviharmoonia, vastandvärv, hele-tumedusskaala jne?  Näitusel tõestavad värvusõpetuse teoreetilised teadmised end praktiliste oskustena.
 
Näitusel osalevad Pallase mööbliosakonna tudengid Andre Maisväli, Kristen Jüriväli, Heleri Nõmm, Ago Albert, keda juhendas Pallase värvusõpetuse ja maalimise lektor Imbi Kruuv.
Väljapanek „Värviteooriad“ jääb Nooruse galeriis avatuks 4. maini.
 
Lisainformatsioon:
Katrin Maask
Üldainete keskus / General Subjects Center
+372 7309817
+372 55654300
katrin.maask@pallasart.ee

Viimati muudetud 11.04.2019