Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
11°

KredEx viib Tartu Mart Reiniku ja Rannu kooli õpilased tutvuma Tartumaa ettevõtetega

KredExi pressiteade

3. november / KredEx saadab Tartu Mart Reiniku ja Rannu kooli õpilased tutvuma kohalike tööandjatega, et äratada noortes huvi kodukandi karjäärivõimaluste vastu.

KredExi karjääriretkede raames avaneb üheksanda klassi noortele võimalus külastada ühe päeva jooksul kolme ettevõtet.
 
9.-12. klassidele suunatud karjääriretked toimuvad KredExi algatusel juba kolmandat aastat. KredExi karjääriretked annavad noortele võimaluse omandada uusi teadmisi ja kogemusi otse keset ettevõtete igapäevategevusi. Õpilased saavad oma silmaga tegevust jälgida ja seal kus võimalik ka ise käed külge panna. Nähes reaalselt, mida erinevates ettevõtetes tehakse ja millised võimalused on kodupiirkonnas, aitame avardada noorte tulevikuväljavaateid,” rääkis KredExi ettevõtlusdivisjoni juht Jarmo Liiver.
 
Tartu Mart Reiniku klassi õpilased ja klassijuhataja Helle Saue sõnul pole nad varem tootmisettevõtteid külastanud. “Karjääriretkedelt soovime saada rohkem infot ettevõtliku eluhoiaku kohta ning saada teadmisi ja kogemusi, kuidas inimesed igapäevaselt tootmises töötavad ja millised on nende töökohustused,” rääkisid karjääriretkele valitud õpilased. “Kindlasti saame inspiratsiooni oma tulevaseks kärjääriks,” lisasid õpilased rääkides oma ootustest karjääriretkele. 
 
Tartumaal saavad  Tartu Mart Reiniku ja Rannu kooli õpilased tutvuda lähemalt Tervisliku Piima Biotehnoloogiate Arenduskeskusega, Disaintekstiili tegevustega ja saunatoodete tootjaga Huum.
 
Karjääriretkedest saavad 9.-12. klasside õpilased osa üheksas maakonnas. Retkele saamiseks esitasid õpilased taotlused ning kõigi laekunud sooviavalduste seast valiti välja karjääriretkel osalevad klassid. Karjääriretked toimuvad  Harjumaal, Ida-Virumaal, Lääne-Virumaal, Pärnumaal, Viljandimaal, Saaremaal, Tartumaal, Valgamaal ja Võrumaal.
 
Noorte ettevõtlikkust aitab edendada ligi 30 ettevõtet, kes on oma maakonnas oluliseks tööandjaks ja kellel on KredExiga toimiv koostöö. Karjääriretki viib ellu KredEx ning külastuste läbiviimist rahastab Euroopa Liit läbi Euroopa Regionaalarengu Fondi.
 
Rohkem infot:
​Joonas Kerge
KredEx kommunikatsioonispetsialist
+372 667 4116

 

Viimati muudetud 03.11.2017