Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-6°

Kultuuriaken soovitab: Nädala kultuurisündmused 7.-13.10

Rahvusvaheline Festival ORIENT et OCCIDENT

7. oktoober / Nädala kultuurisündmused 7.-13.10

Tartu ettevõtlusnädal
07.-12.10
Dorpati Konverentsikeskuses, Spark Demos, Tartu Rahvaülikoolis.

Tartu ettevõtlusnädala eesmärk on arendada inimestes ettevõtlikku eluhoiakut ja soosivat suhtumist ettevõtlusesse ning innustada kasvupotentsiaaliga ettevõtjaid tegutsema. Nädala jooksul toimuvad konkursid, näitused, seminarid, õpitoad, konverentsid ja infopäevad, korraldatakse õppemänge ja külastatakse ettevõtteid.
Lähemalt

Kontserdisari „Beethoven 250“ Prezioso keelpillikvartett ja Mari-Liis Vihermäe (flööt)
08.10. kell 19.00
Vanemuise kontserdimajas

Ludwig van Beethoveni 250. sünniaastapäeva pühitsev kontserdisari alustab ajaproovile vastu pidanud kammermuusikaga, et helilooja sünniaastapäevaks 2020. aasta lõpul Beethoveni muusikalise kõrgmäestikuni jõuda.
Lähemalt.

Tartu laste- ja noortekirjanduse festival
09.-12.10
Tartu Linnaraamatukogus, Kirjanduse Majas, Eesti Kirjandusmuuseumis

Kolmandat korda toimuv Tartu laste- ja noortekirjanduse festival kutsub osalema nii lapsi ja noori kui ka täiskasvanuid. Programm pakub kohtumisi kirjanikega, pop-up kirjanduskohvikuid ning mitmesuguseid laste ja noorte ülesastumisi. Lisaks eesti kirjanikele esineb festivalil ka saksa kirjanik, „Petronella Õnneseene“ raamatusarja autor Dorothea Flechsig.
Lähemalt.

Rahvusvaheline Festival ORIENT et OCCIDENT
10.-13.10
Jaani kirikus,TÜ muuseumis, TÜ aulas

Festivali huvikeskmes muusikaline orientaalne kultuur seostatuna Euroopa varasema, eelkõige keskaja kultuuriga. Eesmärgiks on olnud luua kunstiline tervik kus teemadesse süvenetakse eri vaatenurkadest lähtudes.
Lähemalt.

A-festival ja Tartu Üliõpilasteater 20
10.-13.10
Tartu Üliõpilasmajas, Genialistide klubis

Juba kaheksandat korda toimuv rahvusvaheline A-festival on pühendatud Tartu Üliõpilasteatri (TÜT) 20. sünnipäevale. Külalistruppe on oodata kolmest riigist: Belgia, Gruusia, Venemaa.
Lähemalt.

Laste ja noorte muuseumidefestival "Avatud mänguväljad"
Alates 12.10
Tartu muuseumides

12.- 27. oktoobril 2019 on kõik lapsed peredega oodatud laste ja noorte muuseumidefestivalile "Avatud mänguväljad"! Festivalil saab osa võtta põnevast mängulisest programmist muuseumides ja raamatukogudes üle Eesti. Tegevusi jagub kõige pisematest kuni 14-aastasteni ning kindlasti saavad ka lapsevanemad ja vanaemad-vanaisad midagi uut teada.
Lähemalt.

„Minu haukuv koer“
12.10. kell 19.00
Karlova Teatris

Maagilis-realistlik-öko-terroristlik draama esietendus!„Minu haukuv koer“ on häiriv, naljakas ja poeetiline lugu inimese kaotatud kontaktist loodusega ja sellest, mis juhtub siis, kui tsivilisatsiooni ja metsiku looduse vaheline piirjoon ületada.
Lähemalt.

ETK Live: Reket!
12.10. kell 23.00
Erinevate Tubade Klubis

Lisaks Reketile astub üles meie oma kõige hiphop-räpp-DJ üldse: DJ MÖLS!
Lähemalt.

Olerex IV Sõprade Sõit
13.10. kell 08.30
Tartu kergliiklusteedel

“Olerex IV Sõprade Sõit” on Tartu linna ja linnaümbruse kergliiklusteedel toimuv ühine spordisõit valitud tempogruppides, kas 35km, 60km või 101km pikkusel rajal. Osalema on oodatud aktiivsed inimesed, kelle tervislik seisund lubab sõidu läbimist valitud spordivahendiga (rullsuuskade, rulluiskude, tõukeratta, jalgratta vm kergliiklusvahendiga).
Lähemalt.

Rohkem sündmusi ja ka huvitegevusi leiab Kultuuriaknast.

Lennart Puksa

kultuuriosakond
peaspetsialist

Tel: 736 1355
Mob: 5854 0214

Viimati muudetud 15.10.2019