Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
15°

Kultuurikompass seab suuna sotsiaalmeedia poole

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Hetk ürituselt Foto: Kiur Kaasik

25. aprill / Teisipäeval, 30.aprillil toimub Tartus Aparaaditehases teine kultuurikorraldajate kogemuste vahetamise foorum Kultuurikompass.

Sel korral on fookuses sotsiaalmeediaturundus kultuuris. Huvi jaanuaris alanud üritusesarja vastu on suur ja seekordki täitusid kohad juba eelregistreerimisel.

Kultuurikompassi ühe eestvedaja kultuuriteenistuse peaspetsialisti Kristiina Aviku sõnul valiti teema kultuurikorraldajate soovidest lähtuvalt. “Küsisime pärast esimest üritust külastajatelt ka tagasisidet, sest see on Kultuurikompassi üks juhtmõtteid - olla paindlikud ja kuulata oma sihtgruppi. Ülekaalukalt oli huvi sotsiaalmeedia-teemalise ürituse vastu,” selgitas Avik.

Kultuurikompassi kutsus ellu Tartu linnavalitsuse kultuuriosakond koos Tartu 2024. aasta Euroopa kultuuripealinna kandidatuurimeeskonnaga. Kultuurikompassi ürituste sari aitab kaasa ettevõtlike, vastutustundlike ning arvukamat ja erinäolisemat publikut otsivate kultuurikorraldajate eesmärkide täitumisele.

Aparaaditehase Armastuse saalis jagab enda kogemusi Balti riikide suurima ärifestivali sTARTUp Day endine turundusjuht Marelle Ellen ja aastaringselt tegutseva kultuuriasutuse sotsiaalmeediaturundusest räägib Tartu Kunstimuuseumi kommunikatsiooni- ja turundusspetsialist Riin Lisett Rei. Lühikoolituse teeb Äripäeva Akadeemia koolitaja, ligi kümneaastase praktilise kogemusega Andrus Kiisküla. Üritust modereerib Tartu Musta Kasti näitleja Märt Koik, kes lisaks teletööle on enam kui 12 000 jälgijaga juutuuber.

Ehkki ürituse kohad täitusid juba eelregistreerimisega, paluvad korraldajad kõigil huvilistel jälgida Kultuurikompassi üritust Facebookis:    https://www.facebook.com/events/433411857228539. "Palume neil, kes on registreerunud, kuid tulla ei saa, sellest märku anda, et saaksime vabade kohtade tekkimisel neid huvilistele pakkuda," rõhutas Kristiina Avik.

Jaanuaris toimunud esimesel foorumil arutleti kultuuri ühisrahastuse teemadel, mille esitluste videod on leitavad Tartu 2024 YouTube kanalil:https://www.youtube.com/watch?v=fGPFWgNHCXo&list=PLIW-k-jL-E00AzfsqjAEk….
Sel aastal toimub veel kaks Kultuurikompassi foorumit, mille teemad otsustatakse kultuurikorraldajate tagasiside põhjal.

Viimati muudetud 25.04.2019