Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
13°

Kultuuriosakond ootab rahastustaotlusi

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

linna päev Foto: Ahto Sooaru

26. august / Kuni 2. septembrini 2019 (k.a) on avatud rida toetusmeetmeid kultuuri, spordi ja noorsootöö tegevuste elluviimiseks Tartus 2020. aastal.

Toetusmeetmed jagunevad kaheks: regulaarne huvitegevus ning projektipõhised algatused.

Kultuurivaldkonnas saab taotleda toetust rahvakultuuri valdkonna huvitegevuse korraldamiseks. Lisaks oodatakse kultuuri suurprojekti, investeeringu- ja arengutoetuse taotlusi. Mitmed võimalused on taotlemiseks avatud esmakordselt. Kultuuriprogrammide ja kolmeaastase kultuuritegevuse toetuste taotlemise tähtaeg on 1. oktoober.   Toetusliik, mis on avatud veel 2019. aasta tegevuste elluviimiseks, on väikeprojektide taotlus (toetust saab taotleda perioodiks 2019. aasta oktoober-detsember).

Spordi ja noorsootöö valdkonnas on võimalik taotleda toetust valdkondliku huvitegevuse läbiviimiseks ning mitmesuguste projektide elluviimiseks.
Lisaks on võimalik taotleda pearahapõhist erahuvikoolide toetust.

2019. aastal eraldas kultuuriosakond 296 projektitoetust kokku summas 1 440 000 eurot ning toetas 11 455 harrastaja tegevust huviringides kokku 2 285 000 euroga.

„Soovin kõigile taotlejatele südamele panna, et taotluse esitamine ei jääks viimasele hetkele. Näiteks kultuuri valdkonnas on uus toetussüsteem ning seetõttu võib ka kogenud taotlejatel taotlust täites küsimusi tekkida. Enne tähtaega esitatud taotluste osas saame aktiivselt kaasa mõelda, vajadusel taotlejaid nõustada. Viimasel paaril päeval selleks kindlasti enam kuigi palju aega ei jää,“ ütles taotlejate innustamiseks kultuuriosakonna juhataja Marleen Viidul.

Kõik eelpoolnimetatud taotlused tuleb esitada vastavalt kas 2. septembriks  või 1. oktoobriks veebipõhises taotlemise keskkonnas: www.tartu.ee/kotoetused.

Rohkem informatsiooni kõikide toetusmeetmete ning taotlemise tingimuste kohta leiab Tartu linna kodulehelt.

Lisainformatsioon taotlemise kohta:

Viimati muudetud 26.08.2019