Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Kultuuriteenistus ootab taotlusi

Tartu linnavalitsuse pressiteade

Rüütli rist suvel 2021. Foto: Ralf Sannikov

27. september 2021 / Kuni 1. oktoobri südaööni on võimalik Tartu linnavalitsuse kultuuriteenistuse kaudu taotleda toetust 2022. aasta kultuuriprogrammide, kultuuri suurprojektide ja rahvusvähemuste ühingute jaoks. Asumiseltside taotlusvoor kestab 1. novembrini.

"Ootame huviga, mida kultuurikorraldajad 2022. aastaks plaanivad. Mõned taotlused on juba meieni jõudnud, kuid suur osa on veel laekumata. Taotlusvoorud on aga peatselt lõppemas, mistõttu soovitame kõigil, kes vajavad nõu taotlemise osas või abi tehnilistes küsimustes juba täna-homme kultuuriteenistusega ühendust võtta. Nii jõuavad kõigi taotlused ilma suuremate tõrgeteta meieni," selgitab kultuuriteenistuse juhataja Kristiina Avik.

Kultuuri suurprojekti toetus on ette nähtud Tartus avalikkusele suunatud kultuurisündmust või -sündmuste sarja korraldavale juriidilisele isikule. Toetuse suurus on 5001–50 000 eurot.

Kultuuriprogrammi toetus on ette nähtud vähemalt 10 kuud aastas Tartus avalikkusele suunatud kultuuriürituste sarja korraldavale mittetulundusühingule või sihtasutusele. Taotluses tuleb kirjeldada organisatsiooni omaproduktsioonina toimuvaid kultuurisündmuseid ehk sündmuseid, mis on täielikult või osaliselt organisatsiooni enda korraldatud. Toetus jaguneb kaheks: väikeprogrammid, mille toetus on kuni 10 000 eurot ja suurprogrammid, mille toetus on 10 001–50 000 eurot.

Rahvusvähemuse ühingu toetus on suunatud Tartu linnas tegutsevatele rahvusvähemuse ühingutele nende kultuurilise eripära hoidmiseks, arendamiseks ja tutvustamiseks ning see jaotub kaheks: üksiksündmuse toetus 500–5000 eurot ja sündmuste sarja toetus 1000–12000 eurot.

Asumiseltsi toetuse eesmärk on aidata kaasa Tartu linnas tegutsevate asumiseltside tegevuse elavdamisele, kogukondliku identiteedi tugevdamisele ning piirkonna omapära tutvustavate sündmuste korraldamisele. Toetuse maksimaalne suurus on 3500 eurot.

Rohkem infot toetuste kohta leiab Tartu linna kodulehelt.

Taotlemine toimub Tartu linnaportaalis.

Nõu ja abi taotlemisel jagavad kultuuriteenistuse peaspetsialistid:

Hegert Leidsalu, [email protected], 526 7327 (kultuuriprogrammid)

Liis Kägu, [email protected], 5884 6288 (kultuuri suurprojektid)

Viimati muudetud 28.09.2021