Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
28°

Laste ja noorte muuseumidefestival „Avatud mänguväljad” muuseumides ja raamatukogudes üle Eesti

lapsed muuseumis

20. oktoober / Sügisesel koolivaheajal, 21. oktoober – 5. november 2017, on kõik pered koos lastega oodatud laste ja noorte muuseumidefestivalile “Avatud mänguväljad”.

Festivali selleaastane teema on “Mängult või päriselt“. Väiksemad muuseumisõbrad uurivad mängulises võtmes, mis on näitusel päris ja mis mitte, suuremad külastajad saavad mõtiskleda ka teema filosoofilisema poole üle. Festivali programm hõlmab ka venekeelseid üritusi. Festivalile pääseb muuseumipiletiga. Osa üritustest on tasuta. Selleks, et festival oleks veelgi kättesaadavam, on meil erakordselt hea meel teha koostööd Lastekaitse Ühinguga, et ka vähekindlustatud pered saaksid võimaluse koos muuseumides mängida.

Ürituse korraldaja Jelena Tšekulajeva sõnul on festival peredele heaks ajendiks koos huvitavalt ja lõbusalt aega veeta. Mängujuhised suunavad vanemaid ja lapsi näitusi avastama ja omavahel erinevatel teemadel arutama, mis arendab lapse ja vanema vahelist suhet. Festivali Tartu koordinaator, Tartu Ülikooli loodusmuuseumi pedagoog Karin Pai lisab, et ettevõtmise teine eesmärk on innustada lapsi ja noori muuseume külastama, et nad näeksid, millised põnevaid ja harivaid võimalusi pakuvad muuseumid ning leiaksid muuseumidesse tee ka edaspidi.

Festivalil osaleb kokku üle 35 muuseumi Eesti eri paigus. Festivali põhiprogrammi raames on Tallinna, Tartu ja Pärnu muuseumides kasutusel spetsiaalselt festivali tarbeks loodud mängujuhised, mida saab kasutada külastajatele sobival ajal. Mängud on erineva keerukuse astmega. Mõeldud on kõigile alates väikelastest kuni noorukiteni. Kokku on neli taset: tase I – tegevuskaardid kuni 3aastastele; tase II – mängujuhis 4–6aastastele; tase III – mängujuhis 7–10aastastele; tase IV – mängujuhis 11–14aastastele.

Festivali paralleelprogrammi raames toimub Lastejaama otsimismäng ning erinevad sündmused Tallinnas, Tartus, Paldiskis ja Haapsalus. Festivali programmiga on võimalik tutvuda www.avatudfestival.ee

Korraldaja: Elamusõppe Labor MTÜ

Toetavad: Eesti Kultuuriministeerium, Tallinna Kodurahuprogramm, Eesti Kultuurkapital, Tallinna Kesklinna Valitsus ja Pärnu linn. Festivali koostööpartnerid on Eesti Lastekirjanduse Keskus, OÜ ADM Interactive, AS Kaubamaja ning meediapartner Lastejaam.

Festivali võrgulehekülg: www.avatudfestival.ee

Lisainfo:
Jelena Tšekulajeva
„Avatud mänguväljade“ projektijuht
elamusoppe@gmail.com
+372 55 44 849

Viimati muudetud 20.10.2017