Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
16°

Laupäeval oodatakse tartlasi Maarjalaadale

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

laat

6. september / Laupäeval, 9. septembril kl 10 algab kesklinnas traditsiooniline Maarjalaat, kus kaubeldakse eestimaiste sügisandide, istikute, toidu ning käsitööga.

Septembrikuine Maarjalaat, mis toimub 18. korda,  on kauplejate seas endistviisi populaarne. Lisaks rohkelt esindatud käsitööle (kootud, heegeldatud ja puidust tooted, klaasikunst, keraamika, punutised, tekstiil) on pakkumisel suures valikus kohalikku toitu ja sügisande ning istikuid.

Toidukraamist on müügil mett ja jõhvikaid, Peipsiääre sibulad, küüslauk, tatra- ja astelpajutooteid, suitsulihatooted ja suitsukala, juustu- ja piimatooted, koduleib ja karaskid ning põnevad hoidised. Rikkalikult on esindatud nii aia- kui ka metsasaadused. Kohal on mobiilne pagarikoda, mis küpsetab kohapeal värskeid saiakesi.
Raekoja ette püstitatud laval kestab läbi päeva hoogne laadaprogramm, mille põhiesinejaks on ansambel Untsakad. Lapsi tuleb rõõmustama kloun Ummi, kelle etendused toimuvad kell 11 ja 13. Hoogsa etteaste teevad tantsukool JJ-Street noored. Lisaks laval toimuvale loovad laadameeleolu tänavamuusikud.

Laat kestab Raekoja platsil ja  Küüni tänaval kella 10-17.

Raelava kava:
11.00      kloun Ummi
12.00      ansambel Untsakad
13.00      Kloun Ummi
13.30      ansambel Untsakad
14.15      JJ-Street tantsukool
15.00      ansambel Untsakad


Lisainfo:
Marilin Kroon
Tartu linnavalitsuse ettevõtluse osakonna spetsialist
tel 736 1194

Viimati muudetud 06.09.2017