Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
15°

Lennart Meri 90. sünniaastapäeva puhul esineb ERMis Andres Tarand

Eesti Rahva Muuseumi pressiteade

25. märts / Sel reedel möödub 90 aastat kirjaniku, tõlkija, filmitegija, diplomaadi ja poliitiku, Eesti president Lennart Meri sünnist. 29. ja 30. märtsil meenutatakse Eesti Rahva Muuseumis Meri eriprogrammiga „Lennart Meri – riigimees, teadlane ja trikster“.

Reedel, 29. märtsil näidatakse kogu päeva jooksul vahetuvate näituste saalis Lennart Meri filmirännakute pildialbumit. Kell 13 ja 16 toimub ERMi näitustel giidituur „Lennart Meri radadel“.

Laupäeval, 30. märtsil kl 13 toimub 90ndaid aastaid kajastaval näitusel „Ise tehtud Eesti“ kohtumine geograaf, klimatoloog ja poliitik Andres Tarandiga, kes jagab meenutusi Lennart Merist kui riigimehest.

Keskpäeval algab samas näitusesaalis filmiprogramm, kus näidatakse filmi „Tantsud linnuteele“, mis jälgib Lennart Meri filmitegemisi alates 1964. aastast. Lisaks on programmis Meri filmid „Veelinnurahvas“, „Linnuteetuuled“ ja „Šamaan“. Laupäevased giidituurid „Lennart Meri radadel“ algavad kl 11 ja 16.

Osalemine kummagi päeva programmis näitusepiletiga. Giidituuridel ja kohtumisel Andres Tarandiga on vajalik eelregistreerimine ERMi kodulehel: www.erm.ee/et/Meri-90.

Lisaks saab silla-alal tutvuda miniatuuride näitusega "Lennart Meri ja tema aeg 90ndatel", mis põhineb kogumikul "Paku ja Sarneti koomiksid. Valitud teosed 1993-1995".

Viimati muudetud 25.03.2019