Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Linnaajaloo muuseumid tähistavad sünnipäeva

Tartu Linnaajaloo Muuseumid pressiteade

Linnamuuseum

21. oktoober / Kuigi Tartu linnaajaloo muuseumide kaubamärk on alles paar kuud vana, tähistavad muuseumid järgmisel nädalal 65. sünnipäeva. Seda seetõttu, et muuseumide eelkäija, Tartu rajoonidevaheline koduloomuuseum asutati aastal 1955.

Pidustused saavad alguse reedel, 30. oktoobril, kui toimub traditsiooniline linnaajaloo päev. “Tänavu võtame fookusesse 1920.–1930. aastate moodsa kodu. Eesti-aegses linnamaastikus põimusid moodne ja vanameelne, jõukas ja vaene, piinlikult puhas ja räpane,” ütles muuseumide arendusjuht Marge Rennit. “Päeva teema on tõukunud linnamuuseumi aastanäitusest „Kohustus olla moodne. Kuidas eestlasest linlane sai“.”

Ettekannetega esinevad Reet Bender, Riho Paramonov, Anu Kannike, Oliver Orro, Anneli Banner, Karin Paulus ja Erika Pedak.

Ettekandepäevale järel kell 16 esitletakse linnaajaloo muuseumide aastaraamatut “Pühakutest patusteni Tartu ajaloos”. Kogumikus leidub erinevaid Tartu aja- ja kultuuriloole pühendatud kirjutisi.

Sünnipäeval, laupäeval, 31. oktoobril on kõik viis muuseumi külastajatele tasuta avatud. “Lisaks tavalisele muuseumikülastusele oleme sünnipäevaks ette valmistanud ka perehommiku laulupeomuuseumis ning tuurid KGB kongide muuseumis ja linnamuuseumis,” ütles muuseumide kommunikatsioonispetsialist Kert Kask.

Täpsem programm muuseumide kodulehel.

Tartu linnaajaloo muuseumid on kaubamärk, mida kannavad ühiselt augusti esimesest poolest alates linnamuuseum, laulupeomuuseum, KGB kongide muuseum, Oskar Lutsu majamuuseum ja 19. sajandi linnakodaniku muuseum.

Viimati muudetud 21.10.2020