Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-7°
-7°

Linnamuuseum tähistab Tartu rahu aastapäeva virtuaallavastuse, näituse ja linnatuuriga

Tartu Linnamuuseumi pressiteade

hetk lavastusest

29. jaanuar 2021 / Tartu linnamuuseum tähistab 2. veebruaril Tartu rahu 101. aastapäeva uhiuue virtuaalreaalse lavastusega, kus teevad kaasa mitmed tuntud näitlejad.

Muuseum on pidupäeva puhul avatud teisipäeval kell 12–19.
 
Virtuaalreaalne lavastuson filmitud 360-kraadi tehnoloogiaga ja seda on omakord täiendatud graafiliste selgitavate visuaalidega.  "VR-etenduse vaatamine pakub külastajale ainulaadset võimalust saada osa Eesti ajaloo ühest olulisemast sündmusest,” ütles linnamuuseumi ekspositsiooniosakonna juhataja Nele Dresen. “Istudes delegatsioonidega sama laua taga, tunnetab külastaja läbirääkimiste pingelist atmosfääri, tutvub läbirääkijatega ning nende nõudmistega piiri osas."
 
Stseenid kulgevad väljavõtetena läbirääkimiste käigust ja olulistest hetkedest kuni lepingu allkirjastamiseni. “Etenduse lõppedes on võimalik virtuaalmaailmas esitada peategelastele ka mõned küsimused,” lisas Dresen.
 
Etendusesteevad Eesti ja Nõukogude Vene delegatsiooni liikmetena kaasa näiteks Aivar Tommingas, Andres Lepik, Robert Annus, Margus Jaanovits, Veiko Porkanen, Andres Mähar ja Karol Kuntsel. Stseenide tekstid kirjutas ajaloolane Küllo Arjakas, lavastas Priit Strandberg. Projekti tootja on Babahh Media, produtsent ja tehniline režissöör Katrin Meier-Kaldra.
 
Etendust saab näha nii ekraani kui ka VR-prillide vahendusel Tartu linnamuuseumis alates teisipäevast. Projektirahastas kultuuriministeerium.
 
Tartu rahu 101. aastapäeval on linnamuuseumis avatud ka näitus “Tartu ja rahu” ning kell 15 toimub linnatuur olulisematesse läbirääkimistega seotud paikadesse.
 
VIDEO: VR-etenduse kaamera taga https://youtu.be/ok9MqHkPnoU
 

Viimati muudetud 29.01.2021