Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-5°
-5°

Linnaraamatukogus on näitusel looduslikest materjalidest punutised

Tartu Oskar Lutsu nimeline Linnaraamatukogu pressiteade

Linnaraamatukogus on näitusel looduslikest materjalidest punutised

25. oktoober 2021 / Tartu Linnaraamatukogu I, II ja IV korrusel on avatud etnoloogi ja taimeseadeõpetaja Marika Mikkori näitus "Lindudest inspireeritud punutised". Eksponeeritud on looduslikest materjalidest punutised – lindude toidumajad, korvid, nukud, vaasid ja kandikud. Lisaks originaalesemetele on väljas ka fotod.

Näituse autori Marika Mikkori sõnul väljendavad looduslikud materjalid, iga käbi ja oksaraag, iseenesest perfektset disaini. Tehnikad on lihtsad, tegu on suuresti intuitiivse käsitööga. Näitusega tahab ta õpetada looduslikke materjale loovalt kasutama, eelkõige kutsub aga loodust armastama.

Lasteosakonnas I korrusel on välja pandud väiksemad looduslikest materjalidest punutised, heina- ja oksanukud, vaagnad, vaasid, lindude toidumajad. Pildistendidel võib näha kaleidoskoopilist lehesadu, risuhunnikut, kasetohust meisterdusi ja hundinuianuku valmistamist.

II korruse ilukirjanduse saalis on väljas linnumajade ja lindude fotod.

IV korruse fuajeest leiab vaataja punutised, mille valmistamise juhendid ilmusid ajakirjades Kodu ja Aed, Maakodu, Tiiu ja Kodukiri. Väljas on punutiste originaalid, ajakirjad ise ja täiendav pildimaterjal. Imetleda võib kevadist uksejänkut, kasetohukandikuid ja -vaase, lindude toidumajasid jpm. Näitust täiendavad ajakirja Eesti Loodus numbrid ja paar trükist ornitoloogidelt talvise aialindude toitmise teemal.

Näitus jääb avatuks järgmise aasta 8. jaanuarini.

Näituse lehekülg Facebookis.

Täiendav info: Marika Mikkor, marikamikkor@gmail.com

Viimati muudetud 25.10.2021