Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Linnaraamatukogus on avatud Jaapani kunstniku Shiroki näitus

Tartu Oskar Lutsu nimelise Linnaraamatukogu pressiteade

22. veebruar 2021 / Tartu Linnaraamatukogu muusikaosakonna galeriis on 20. märtsini avatud Jaapani kunstniku SHIOKAWA Motoko (SHIROKI) näitus „Rütmid“.

Näitusel on eksponeeritud 16 abstraktses laadis tušimaali ja 10 kalligraafilist lehte.

SHIOKAWA Motoko (kunstnikunimega SHIROKI) on Jaapani kalligraafiakunsti
(shodō) õpetaja, disainer ja kunstnik, kes on oma kodumaal pälvinud mitmeid kõrgeid autasusid. Tema loomingut iseloomustab hea kompositsioonitunnetus, nüansirikkus ja poeetilisus. 2000. aastal rajas ta omanimelise kalligraafiakooli. Ta on teinud tihedat koostööd teatrikunstnikega ning õpetanud kalligraafiat muu hulgas ka kabukiteatri näitlejatele, kellele see on osaks klassikalisest haridusest. Lisaks Jaapanile on Shiroki esinenud paljudes välisriikides: Taanis, Prantsusmaal, Saksamaal, Itaalias, Austraalias ja Suurbritannias.

Näitusel „Rütmid“ eksponeeritud tušimaalidel jäädvustab kunstnik hetki looduses valitsevast universaalsest liikumisest. Rütmides peegelduvad ja põimuvad erinevad emotsioonid, mõtted ja tajud, ning südamelööke järgivad pintslitõmbed moodustavad valgel tühjal paberil ruumiliselt mõjuvaid kujundeid. Lisaks tušimaalidele on näitusel väljas 10 Sumikura Mariko ja Uemura Taeko tanka- ja haikuluuletustest inspireeritud kalligraafilist lehte. Mõlemad luuletajad esinesid 2019. a. tõlkija Jüri Talveti kutsel Tartus kirjandusfestivalil Prima Vista.

Näituse juurde kuulub luule- ja kunstialbum "Unelmaid ketrav naine" (Ars Orientalis, 2020), mida  tutvustatakse lähemalt  20. märtsil kell 13 algaval näituse pidulikul lõpetamisel.

Näituse korraldaja Ars Orientalis koostöös Tartu Linnaraamatukoguga.
Toetajad: The Japan Foundation, Eesti Kultuurkapital, Toyota Baltic AS, JAFF
Kontakt:  Taimi Paves (kuraator) +372 56673448, arsorientalis@gmail.com

 

 

Viimati muudetud 22.02.2021