Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Linnavalitsus tegi ettepaneku tõsta parkimistasusid

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

parkimine Foto: Juhan Voolaid

5. aprill 2022 / Tartu linnavalitsus saatis täna volikogule eelnõu ettepanekuga tõsta 1. juulist parkimistasusid A- ja B-piirkonnas, pikendada A- ja B-piirkonnas tasulise parkimise aega ning muuta A-piirkonnas parkimine tasuliseks ka laupäeviti.

Abilinnapea Raimond Tamme sõnul on ettepanekud seotud ennekõike tasulise parkimisala suure täituvusega. "Parkimistasu tõstmine võimaldab vähendada pikemaajalist parkimist ning seeläbi jätta lühemaajalistele parkijatele tänasest rohkem parkimiskohti," täpsustas Tamm.
 
Linnavalitsus tegi ettepaneku tõsta parkimistasu A-piirkonnas senise 2 euro asemel 3 eurole tunnis ning B-piirkonnas senise 1 euro asemel 1,5 euroni tunnis. Nii A- kui B-piirkonnas on kavas muuta ka ühe ja kolme kuu ning ühe aasta parkimistasusid. A-piirkonna uued hinnad: üks kuu - 120 eurot, kolm kuud - 300 eurot ja üks aasta - 1200 eurot. B-piirkonna uued hinnad: üks kuu - 60 eurot, kolm kuud - 150 eurot ja üks aasta - 600 eurot.
 
Suure parkimiskoormuse tõttu pikendatakse A- ja B-piirkonnas tasulist parkimist ühe tunni võrra tööpäevadel (kuni kella 19-ni). A-piirkonnas muudetakse parkimine tasuliseks ka laupäeviti kell 11-17.

A- ja B-piirkonnas on plaanis kaotada ühe päeva parkimistasu, kuna see soodustab sõidukite pikaajalist parkimist ja vähendab parkimiskohtade kasutust. Endiselt jääb kehtima tasuta parkimise aeg, mis on A-piirkonnas 15 minutit ja B-piirkonnas 90 minutit. Tasuta parkimisaja kasutamiseks tuleb parkimisaja algus näidata parkimiskellaga või paberile kirjutatult, parkimisautomaadist piletit ostes lisandub tasuta aeg pileti lõpuajale automaatselt.

C-piirkonnas jäävad parkimishinnad ja -ajad samaks.

Eelnõu ettevalmistamise käigus on saanud kõik volikogu fraktsioonid teha oma ettepanekuid ja teemat on kahel koosolekul arutanud majanduskomisjon. Eelnõu peaks jõudma volikogu 21. aprillil toimuvale istungile ja muudatused hakkavad volikogu heakskiidu korral kehtima 1. juulist 2022.

Lisainfo: abilinnapea Raimond Tamm, tel 515 4738.

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 21.04.2022