Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Loodusfestival toob MAFFi taas Tartu loodusmajja

Tartu Loodusmaja pressiteade

5. august / Sellel neljapäeval (6.08) ning reedel (7.08) toimuvad Tartu loodusmajas Loodusfestivali filmiõhtud. Kavas on 2019. aasta Matsalu loodusfilmide festivali filmid, mis kevadel eriolukorra tõttu jäid loodusmajas näitamata.

Filmiseanssidele on võimalik ennast ka eelregistreerida. Lisaks filmidele on loodusmajas palju muud toredat uurimiseks ja avastamiseks. Ruumi hajusalt liikumiseks on kõigile. Olgu see siis majas sees või õues pargialal. Võimalik on külastada meie talveaeda, vaadata erinevaid näituseid (sh suvist erinäitust "Kuues laine"), seigelda pargi orienteerumisrajal ning laenutada lõbusaid õuemänge.

FILMIKAVA:

Neljapäev, 6.august 2020

17.00 Kassi Amsterdam / Catwalk (Wild Amsterdam), Holland 86 min. Filmijärgset vestlust veab ja küsimustele vastab linnuökoloog Marko Mägi. 

19.00 Seks, valed ja liblikad / Sex, Lies and Butterflies, Austria 50 min. Filmijärgset vestlust veab ja küsimustele vastab putukateadlane ja loodusfotograaf Urmas Tartes.

20.30 Bioko kadunud kuningad, Saksamaa – 56 min. Filmijärgset vestlust veab ja küsimustele vastab putukateadlane ja loodusfotograaf Urmas Tartes.

Reede, 7.august 2020

17.00 Vesineid / Maiden of the lake, Soome – 74 min. Filmijärgset vestlust veab ja küsimustele vastab ornitoloog Leho Luigujõe.

18.30 Luikede kadumise saladus / Swans: Mystery of the Missing, Suurbritannia 60 – min. Filmijärgset vestlust veab ja küsimustele vastab ornitoloog, väikeluikede uurija ja filmi konsultant Leho Luigujõe.

20.00 "67º 49’ 32’’ Põhi / 67 49 32 North", Türgi – 56 min. Filmijärgset vestlust veab ja küsimustele vastab loodusfilmide režissöör Remek Meel.

*Eelregistreerimise link 6.08 ja 7.08 filmiõhtutele: https://forms.gle/vBUVjs7AUtV9JUFB8

NB! Oluline korralduslik info ning suunised filmiõhtutel osalemiseks:

Osalemine on tasuta, kuid korraldajad paluvad huvilistel end eelregistreerida.
Istekohad saali paigutatakse hajusalt ning korraldajad jälgivad, et ühel filmiseansil ei osaleks üle 50 inimese.
Eelisjärjekorras pääsevad saali need, kes on end juba eelnevalt registreerinud. Koha peal pääseb saali jooksva järjekorra alusel.
Palume ka inimestel ise sündmusel osaledes hoida vahet teiste inimestega. Kui oled tõbine või suisa haige, jää koju!
Sündmusele ei ole lubatud inimesed, kes on viimase 14 päeva jooksul haigestunud COVID-19- sse või olnud kontaktis kinnitatud COVID-19 haigestunuga või kellel on respiratoorse nakkushaiguse sümptomid (näiteks palavik, kuiv köha, hingamisraskused).
Respiratoorse nakkushaiguse sümptomitega inimesed saadetakse sündmuselt koju.

Sündmus kuulub Loodusfestivali programmi, mis sel aastal toimub 6.‒8. augustini. Loodusfestivali korraldab Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed.

Viimati muudetud 05.08.2020