Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
25°

Mänguasjamuuseum andis juubeliaastal välja lasteraamatu lumekruupidest

Tartu Mänguasjamuuseumi pressiteade

raamatu esitlus

12. veebruar / Tartu Mänguasjamuuseum tähistab sel aastal oma 25. sünnipäeva ning plaanib pea igas kuus oma sõpradele mõne kingi teha.

Veebruarikuu kingitus on Marge Pärnitsa lasteraamat "Nässu ja lumekruubid", mille kõikidelt lehekülgedelt vaatavad vastu mänguasjamuuseumi kogudesse kuuluvad esemed.

Fotograaf Siim Vahuri ja mänguasjamuuseumi arendusjuht Marge Pärnitsa kokku pandud fotolavastustes tegutsevad karud, jänesed ja koerad on igapäevaselt enamasti hoidlates peidus. "Tahtsime näidata pigem neid esemeid, mida sageli pildistamiseks piisavalt atraktiivseks ei peeta: lihtsaid plastmassist kalu, vana natuke kulunud kastekannu või veidrat trikood kandvat kummikoera," selgitab Marge Pärnits. "Meid paelus mõte, et tegelikult võib iga laps raamatu eeskujul kodus võtta oma mängukassi või mängutraktori ja teha uhke pildi. Kõik muuseumi kogusse kuuluv pole ju ainult väga vana või erakordselt haruldane."

Raamatus on kümme väikest lugu, mille peategelasteks on muuseumis elavad mängukarud Nässu ja Lillekäpp. Karud peavad aru, milline amet võiks ühele mängukarule kõige paremini sobida ning muuhulgas loevad natuke ka luuletusi. Raamat lõpuks saab selgeks, milline amet neile kõige rohkem mokkamööda on ning kas lumekruubiputru jagub märtsikuuni.

Lasteraamatut "Nässu ja lumekruubid" esitletakse Tartus 22. veebruaril ja Tallinnas 14. märtsil. Raamatu väljaandjaks on Tartu mänguasjamuuseum ning raamat on hoogu saanud ühisrahastuskeskkonna Hooandja kaudu.


Tartu Mänguasjamuuseum ja Teatri Kodu asuvad Tartu vanalinnas Lutsu tänaval ja on aastaringselt avatud kolmapäevast pühapäevani kell 11-18. Lisainfot näituste, teatrietenduste ja õpitubade kohta saab aadressilt www.mm.ee või telefonil 7461 777.

 

Lisainfo:

Marge Pärnits
Tartu Mänguasjamuuseumi arendusjuht
marge@mm.ee
5136 716
www.mm.ee

Viimati muudetud 12.02.2019