Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Mänguasjamuuseumis avatakse laupäeval näitus "Sipsik seikleb"

Tartu Mänguasjamuuseumi pressiteade

mänguasjamuuseum Foto: Tartu Mänguasjamuuseum

3. märts 2020 / Tartu Mänguasjamuuseum avab 7. märtsil kella 11-14 toimuva suure perepäevaga uue näituse "SIPSIK SEIKLEB".

Tegemist on kõige väiksematele muuseumisõpradele mõeldud käelisi oskusi arendava mängumaaga, kus saab koos Sipsikuga uurida ja uudistada, katusele ronida ning mängult merele ja Kuule reisida.

Direktor Triin Vaaro sõnutsi on mänguasjamuuseum just õige koht, kus maast-madalast eakohaste mängude ja tegeluste abil omandada esimesi teadmisi teatrist, kirjandusest ja kunstist. "Meie missiooniks on pealekasvavale põlvkonnale tutvustada mängu kaudu Eesti kultuurilugu, mille üheks osaks on kindlasti ka lastekirjandus ning Sipsik kui ühe ajastu sümbol.  Soovime väikelastele uusi oskusi õpetada ja pakkuda vanematele keskkonda, kus nad saavad oma lastega rõõmsalt ja turvaliselt aega veeta," selgitab Vaaro.

Laupäevasel perepäeval on võimalik uudistada näitust "Sipsik seikleb", meisterdada Sipsikuid, külastada erilist ühepäevakohvikut ning teha Peopeegli abiga endast  Sipsiku päeva mälestuspilte. Lisaks saab osaleda ploomide ja herilaste sorteerimise õpitubades, proovida kätt erinevate osavusmängudega ning loomulikult nautida koos sõpradega triibulises maailmas seiklemist.

Näitus, mis põhineb Eno Raua ja Edgar Valteri raamatul "Sipsik" ning on sündinud Tartu Mänguasjamuuseumi ja A Film Eesti koostöös, jääb avatuks kuni 2021. aasta jaanuari lõpuni.


Tartu Mänguasjamuuseum ja Teatri Kodu asuvad Tartu vanalinnas Lutsu tänaval. Muuseumi näitustemaja on aastaringselt avatud kolmapäevast pühapäevani kell 11-18, Teatri Kodu kolmapäevast laupäevani kella 11-18 . Lisainfot näituste, teatrietenduste ja õpitubade kohta saab aadressilt www.mm.ee või telefonil 7461 777.


Lisainfo:

Marge Pärnits
Tartu Mänguasjamuuseumi arendusjuht
[email protected]
5136716
www.mm.ee

Viimati muudetud 03.03.2020