Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
30°
30°

Mänguasjamuuseumis avatakse näitus Läti mänguasjadest

Tartu Mänguasjamuuseumi pressiteade

Läti mänguasjad Foto: Tartu Mänguasjamuuseum

15. jaanuar / Neljapäeval, 17. jaanuaril avatakse Tartu mänguasjamuuseumis näitus „Läti mänguasjad“, millega tähistatakse lõunanaabrite iseseisvumise 100. aastapäeva.

Põhiline osa väljapandust pärineb Läti Ajaloomuuseumi kogudest.  

Sajandi jooksul on läti lapsed rõõmu tundnud erinevatest mänguasjadest, millest valitud osa on nüüd mänguasjamuuseumis väljas. Väikesel ülevaatenäitusel saab aimu nii pärast esimest maailmasõda tegutsenud Läti mänguasjatootjatest, Nõukogude Liidu ideoloogiast mänguasjamaailmas kui ka taasiseseisvumise järgsetest muutustest.

Eesti näitusekülastaja jaoks on kindlasti äratundmisrõõmu pakkuvad Straume mehaanilised mänguasjad – pannkooke küpsetav kokk ning rohupudeliga doktor Aibolit. Eksponeeritud on ka omaaegne kultusnukk Baiba, mis praeguseks on nukukogujate hulgas tõeliseks ihaldusobjektiks muutunud. Millised on Eesti ja Läti mänguasjade erinevused või sarnasused, seda saab lähemalt uurida juba näitusel, mis jääb avatuks 20. aprillini.


Tartu Mänguasjamuuseum ja Teatri Kodu asuvad Tartu vanalinnas Lutsu tänaval ja on aastaringselt avatud kolmapäevast pühapäevani kell 11-18. Lisainfot näituste, teatrietenduste ja õpitubade kohta saab aadressilt www.mm.ee või telefonil 7461 777.

Lisainfo:

Marge Pärnits
Tartu Mänguasjamuuseumi arendusjuht
marge@mm.ee
5136 716
www.mm.ee

Viimati muudetud 15.01.2019