Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Mari Männa isikunäitus "Varemed"

Tartu Kunstimaja pressiteade

Mari Männa isikunäitus "Varemed".

23. juuli / Reedel, 30. juulil kell 17 avatakse Tartu Kunstimaja monumentaalgaleriis Mari Männa isikunäitus "Varemed".

Reedel, 30. juulil kell 17 avatakse Tartu Kunstimaja monumentaalgaleriis Mari Männa isikunäitus "Varemed".

Installatsioon kujutab deformeerunud sambaid, millel asetsevad reljeefid. Galeriiruumist on saanud justkui arheoloogiline väli, kus külastajad võivad avastada varemeid ja selle detaile erinevatest perspektiividest. Liikudes teose avadest sisse-välja, aktiveerib vaataja installatsiooni oma kohaloluga.

Kunstnik on üles noppinud antiikkunstist pärandunud igikestvuse sümbolid ja soovib nendega praeguse äreva aja kontekstis uuesti tutvust teha. Teda huvitab visuaalsete motiivide toimimine meie kultuuri kollektiivses mälus ning nende tähendust nihestades uute võimalike assotsiatsioonide loomine. Teos on inspireeritud Männa residentuurist Lissabonis, kus ta töötas kevadise karantiini ajal.

Mari Männa (snd 1991) on noor kunstnik, kes tegeleb skulptuuri ja installatsiooniga. 2020 lõpetas ta Eesti Kunstiakadeemias kaasaegse kunsti magistrantuuri. Oma õpingute ajal täiendas ta end Gerrit Rietveldi akadeemias Amsterdamis ning Aalto Ülikoolis Helsingis. Männa praktikat iseloomustab autoritaarse skulptuuri ümbermõtestamine, tema lähenemine skulptuuri meediumile paneb vaatajat sageli kulme kergitama. 

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital. Eriline tänu: Iaroslav Iakubivskyi, Saara-Nette Tõugjas, Siim Meerits ja Tartu Kunstimaja.

Näitus jääb avatuks 29. augustini.

Lisainfo:

Tanel Asmer
Tartu Kunstimaja produtsent
produtsent@kunstimaja.ee
5562 1192
www.kunstimaja.ee
facebook.com/kunstimaja

Tartu Kunstimaja (Vanemuise 26) on avatud K–E 12–18. Näitused on tasuta.
Tartu Kunstimaja näitusetegevust toetavad Tartu Linnavalitsus ja Eesti Kultuurkapital.

Viimati muudetud 23.07.2021