Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

#MärkaTolmeldajat – loodushuviliste kohtumised askeldavate tolmeldajatega

Tartu ülikooli loodusmuusemi pressiteate

1. aprill 2020 / Kutsume kõiki loodushuvilisi jagama oma kohtumisi taimeõitel askeldavate tolmeldajatega – olgu selleks siis liblikas, kärbes, mesilane või hoopis keegi muu!

Selleks jäädvusta foto, postita see sotsiaalmeediasse ja märgi hashtag #MärkaTolmeldajat. Samuti lisa juurde kohtumise kuupäev ja asukoht.

Postitusi võib teha Instagramis ja Facebookis. Facebookis võib fotosid postitada enda ajajoonel, tehes need avalikuks, või erinevates loodusega seotud gruppides: Loodusesõbrad, Putukad ja sarnased. Kes on aga loodusvaatluste tegemisega juba varem kokku puutunud, võiks selleks kasutada spetsiaalseid vaatlusrakenduste vaatluskeskkondi: LegulusLVA nutirakendus või iNaturalist.

Loodetavasti saame hooaja lõpus teha kokkuvõtteid ja näha, millised tolmeldajad milliseid õisi armastavad. Toredamaid ja eredamaid jäädvustusi jagame ka loodusmuuseumi instagramikontol @natmuseum.

NB! Eestis valitseva eriolukorrast tulenevalt palume kõigil loodusvaatlejatel järgida juhiseid ja hoida sotsiaalset distantsi.

Tolmeldajaid saab vaadelda üksi looduses uidates, ka enda maakodus või aias.

See on sobiv võimalus leida tervisele ohutu hobi.

#MärkaTolmeldajat

Lisainfo:
TÜ loodusmuuseum
tel 737 6076
loodusmuuseum@ut.ee

Viimati muudetud 01.04.2020