Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
13°

Näitus „Randevuu. Kohtumispaik Tartu” lahkub fotorännakuga

Tartu Linnamuuseumi pressiteade

Näitus "Randevuu. Kohtumispaik Tartu" viib külastaja Teise maailmasõja eelsesse Tartusse. Foto: Uku Peterson

2. jaanuar / Tartu Linnamuuseumi ajutine näitus lõppeb fotorännakuga EW-aegsesse Tartusse koos Enriko Talvistu ja näituse kuraatoritega.

Reedel, 4. jaanuaril kell 17.00 kutsub Tartu Linnamuuseum näituse „Randevuu. Kohtumispaik Tartu” publikuprogrammi viimasele üritusele. Esmalt toimub kuraatoriekskursioon, mille viivad läbi näituse kuraatorid Kristi Musteikis ja Silver Kaldma. Seejärel tutvustab kunstiajaloolane Enriko Talvistu suurel ekraanil põnevamaid fotosid 1920-30ndate aastate Tartust. Kuuleme ja näeme, millised põnevad asutused Tartus tegutsesid, mis oli toona erinevate linnajagude omapära ja kus inimesed vaba aega armastasid veetmas käia.

Näitus „Randevuu. Kohtumispaik Tartu” heidab pilgu noore vabariigi tärkamise ja arenemise aega, jutustades loo 1920. ja 1930. aastate Tartust. Läbivaks teemaks on kohtumised, toonased kombed ja paigad, armastus ja õnn. Väljapanekus figureerivad Tartu kultuuri- ja majanduselu mõjutanud isikud, näiteks Tuglased, Betti Alver ja Heiti Talvik, Karin Luts, Konstantin Jaik, Holger Segerlin, Evald Rooma jt.Tegemist on lavastuslikku laadi näitusega, mille narratiivi aitab esile tuua kuuldemänguline komponent. Tartu Linnamuuseum tegi näituse jaoks koostööd Tartu Uue Teatriga.

Näitus on osutunud populaarseks nii kohalike elanike kui ka kaugemalt tulnud külastajate seas ning on Tartu Linnamuuseumis avatud kuni 6. jaanuarini.

Lisainfo:
Silver Kaldma
silver.kaldma@katarina.ee

Viimati muudetud 02.01.2019