Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Neljapäeval avatakse Stencibility tänavakunstifestivalil Eesti suurim kleepsunäitus

Kleepsud

18. juuni / Neljapäeva õhtul kell 19 saab Aparaaditehase hoovi peal näha ainulaadset kunstinäitust. Tegemist on rahvusvahelise kleepsunäitusega “SLÄP!”

Oma teosed saatis näitusele üle 250 kunstniku 30 riigist. Kokku saabus näitusele rohkem kui 11 000 miniatuurset kunstiteost kleepsudel, mida kõiki eksponeeritakse kaubikust ehitatud galeriis. Veok on otsast otsani kaetud kleebistega ning selle sisse on ehitatud uhke punase vaibaga kaetud galeriipind.

“Esialgu võivad kleepsud tunduda üllatava valikuna - midagi ainult lastele omasena ja kaheldava kunstilise väärtusega. Süvenedes aga saab aru, et tegemist on kunstnike seas väga levinud vormiga ning iga näitusel eksponeeritud kleeps on omaette kunstiteos.” seletab näituse olemust lahti Stencibility festivali korraldaja Sirla. “Tänavakunstis on kleepsud väga levinud tehnika. Kui hoolikalt vaadata, märkab igal teisel liiklusmärgil või elektrikapil erinevaid kleepse. Festivali üks eesmärkidest ongi demonstreerida erinevate tehnikate rikkust tänavakunstis,” lisab näituse eestvedaja Kersti Joala.

Pärast suurejoonelist avamist Tartus, sõidab kirju galeriibuss tuurile, et viia näitus 11 erinevasse linna Eestisse, Soome, Lätti, Leetu, Poolasse ja Saksamaale. Ringreisi ajal galerii sisu täieneb, sest kõigil kunstnikel, kel on omavalmistatud kleepse, saavad neid kaubiku peale lisada.

Stencibility tänavakunstifestival toimub 18-23. juunil Tartus ja tähistab sel aastal kümnendat juubelit. Festivali kogu programmiga saab tutvuda kodulehel www.stencibility.ee

Stencibilityl aitavad hingata: Tartu linn, Kultuurkapital, Civitta, Converse, Skizze, Akzo Nobel, Karl Bilder, Omniva, Barlova, Mäshroom Stuudio, Egg Shell Stickers, Sticker Mule, Pulk Design, Pühaste, Tartu 2024.

Rohkem infot, intervjuude planeerimine ning vajadusel lisafotod:

Sirla, festivali peakorraldaja
sirla@stencibility.eu
5812 3417 

Viimati muudetud 18.06.2019