Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Noore filmitegija stipendiumikonkursi teine voor on avatud

PÖFFi pressiteade

PÖFFi noore filmitegija stipendiumikonkurss - II voor.

21. juuli 2021 / PÖFFi ja Just Filmi noore filmitegija stipendiumikonkursi teine voor on avatud.

Pimedate Ööde filmifestivali ning noorte- ja lastefilmide festivali Just Film algatatud stipendiumikonkursi eesmärk on innustada koolinoori katsetama filmi tegemist. Sellist võimalust seni Eesti lastele ja noortele ei pakuta, kuid PÖFF hindab kõrgelt selle vajalikkust ning kasu noorte arengule. Stipendiumi antakse sel aastal veel kaks korda ning oma ideega on oodatud osalema kõik õpilased 1. kuni 12. klassini. Kandideerimiseks tuleb esitada taotlus Just Filmi kodulehel www.justfilm.ee koos oma filmi stsenaariumiga. Ühe stipendiumi suurus on 500 €.
 
"Stipendiumi eesmärk on soodustada laste ja noorte seas ise filmi tegemist ning pakkuda neile igakülgset tuge juba varajases nooruses. See on hea võimalus leida üles tulevased eesti filmi talendid," ütleb PÖFFi tegevjuht ja konkursi idee algataja Mikk Granström, kes on muuhulgas ise keskkoolis filmiõpetaja ning näeb igapäevaselt, milliste takistustega noored filmihuvilised kokku puutuma peavad.

Noore filmitegija stipendiumikonkursi II vooru esitlevad PÖFFi peasponsor Elisa Eesti AS ning Just Filmi esitleja Swedbank Eesti AS. Mõlemad esitlejad panevad II voorus omalt poolt välja ühe stipendiumi. "Tehnoloogia kättesaadavus on avanud noortele tohutult võimalusi oma loomingulisuse väljendamiseks. Toetame meeleldi tulevasi noori filmitegijaid, kes oma ideid ja lugusid läbi filmi ellu viia tahavad," ütleb Elisa sisuhankejuht Toomas Ili. 

Stipendiumi taotlemiseks tuleb esitada oma filmiidee stsenaarium. Filmi žanrile ei ole piiranguid, sh on oodatud ka õpilaste animatsiooniideed. Filmi pikkus peab olema minimaalselt 1 minut, ülemist piiri ei ole. Filmi tegemisse võib kaasata ka oma sõpru, klassikaaslasi või vanemaid. Saadud stipendiumi võib filmitegijate grupp kasutada oma äranägemise järgi, näiteks tehnika rentimiseks, rekvisiitide hankimiseks, transpordikulude katmiseks jne. Stsenaariumi kõige peamisem tingimus on, et laps või noor suudab selle ise ellu viia. Stsenaarium ei tohi minna vastuollu Eesti Vabariigi põhiseaduse ja riigis kehtivate heade tavadega. 

Stipendiumi saaja(d) valib välja mitmeliikmeline filmiekspertide grupp, kelle hulka kuuluvad nii Pimedate Ööde filmifestivali meeskonnaliikmed kui ka filmieksperdid väljastpoolt PÖFFi. Stipendiumi saajale pakuvad PÖFF ja Just Film vajadusel ka sisulist tuge näiteks stsenaariumi viimistlemiseks, vajaliku tehnika leidmiseks või muu vajaliku projekti ellu viimiseks. 

Eeldusel, et stipendiumi saajate filmid saavad valmis 1. novembriks, linastuvad need noorte- ja lastefilmide festivali Just Film programmis. Lisaks on igal stipendiumi saajal võimalus võtta osa Pimedate Ööde filmifestivali (filmitööstuse sektsioonis Industry@Tallinn & Baltic Event) raames toimuvatest filmitegijatele suunatud loengutest ja töötubadest, mis annab võimaluse luua kontakte rahvusvaheliste filmitegijatega. 

Lisainformatsioon ja taotluste esitamise vorm - https://justfilm.ee/artikkel/konkurss/
Juhised ja materjalid stsenaariumi/ideekavandi kirjutamiseks - https://bit.ly/IIvoor_juhendid

Lisainfo: 
Mikk Granström
PÖFFi  tegevjuht
mikk.granstrom@poff.ee
+372 53 002 617

Viimati muudetud 21.07.2021