Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

"Ohustatud liigid" Tartmusis

Tartu Kunstimuuseumi pressiteade

väikepood

20. veebruar / 21. veebruaril avatakse Tartu Kunstimuuseumis Flo Kasearu isikunäitus „Ohustatud liigid“ mis räägib ettevõtte lõpetamisest ühe Pärnu väikepoe näitel.

Näituse kuraator on Marika Vaarik.

Väikepood Pärnus. Juuksuritöökoda Puhjas. Raamatupidamisbüroo Maardus… Paljud sukeldusid 1990ndatel rõõmuga ettevõtlusvabadusse ja pole siiamaani pinnale tulnud. Ehkki ettevõtlusega jätkamine ei ole enam ammu nende südamesoov.

Väikeettevõtted, õigemini siis tegelikult mikroettevõtted moodustavad Eesti ettevõtetest umbes 95%. Enamikus neist on vaid mõned töötajad, tihti ka ainult üks: omanik. 28% kõigist ettevõtjatest on naised. Tore. Nendest naistest 72% on üksikettevõtjad. Kui paljud neist mõtlevad igapäevaselt lõpetamisele?

Näitust saadab brošüür eesti ja inglise keeles, mis sisaldab intervjuud väikeettevõtja Margo Orupõlluga, kelle pood on näituse peaosas, väljavõtteid teose „Klatš“ tekstist, ning illustreerivat fotomaterjali. Samuti kaasnevad näitusega haridusprogrammid erinevatele kooliastmetele, lisainfo kristel.sibul@tartmus.ee.

Näitus on avatud muuseumi esimesel korrusel kuni 31. maini 2020.

Flo Kasearu (1985) on kunstnik, kes suhestub oma loomingu kaudu vahetult erinevate ühiskondlike protsessidega, kasutades seejuures isikupärast huumorit ja irooniat. Oma teostes rakendab ta vastavalt vajadusele nii video, foto, maali, installatsiooni kui ka tegevuskunsti vahendeid. Flo on tegelenud mitmete aktuaalsete teemadega nagu vabadus, avalik ja privaatne ruum, majanduskriis, naiste roll ja võimalused ühiskonnas. Sageli muudab ta kunstiteoseks enda ja oma lähedaste eluloolised sündmused. Alates 2013. aastast on ta Flo Kasearu Majamuuseumi direktor.

Kuraator: Marika Vaarik

Tekstiline dramaturgia: Laur Kaunissaare

Assistent ja konsultant: Hanna-Liis Kont

Koordinaator: Kristlyn Liier

Graafiline disain: Mirjam Reili

Tehniline tugi: Tehniline Direktor

Näituse töögrupp: Richard Adang, Nele Ambos, Tanel Asmer, Indrek Grigor, Joanna Hoffmann, Margus Joonsalu, Jaanika Kuznetsova, Katrin Lõoke, Julia Polujanenkova, Anti Saar, Peeter Talvistu, Kristo Tamm

Täname: Margo Orupõld, Epp Kubu, Miilu, Liisa Taul, Annika Kedelauk, Vint Narro, Heneliis Notton, Silvia Koorits, Rete Leetna, Tatjana Makejeva, Maria Mänd, Margarita Ingel

Toetaja: Eesti Kultuurkapital

Viimati muudetud 20.02.2020