Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-11°

Oktoober on ERMis hõimukuu

Eesti Rahva Muuseumi pressiteade

hõimupäevad

9. oktoober / Hõimupäevad on kõige olulisem soome-ugri rahvaid tutvustav ja koostööd edendav avalikkusele suunatud sündmustesari Eestis ning on oluline sündmus Eesti, Soome ja Ungari vahelise kultuurialaseks koostööks.

Tähtüritus ERMis toimub hõimupäeval, 17. oktoobril.

Eesti Rahva Muuseum tähistab oktoobrit hõimukuuna. Terve kuu jooksul on kolmapäevast pühapäevani avatud püsinäitus „Uurali kaja“, osalussaalis Muhu moodsa etnograafia näitus „Meie argipäeva vidussepidamise aeg“.

Hõimukuu olulisemad sündmused ERMis:

  • 8. oktoobril Eesti etnoloogile ja rahvarõivaste uurijale Aino Voolmaale pühendatud mälestuskonverents
  • 17. oktoobril toimub ERMis hõimupäevade peakontsert “Tee akkuna avõõ”*, mis sel aastal on pühendatud digiaastale ning kontsertilavastuses kasutatakse digitehnikat traditsiooni ning kaasaega ühendava digisillana. Kontsert jõuab vaatajateni MTÜ Fenno-Ugria Asutuse ja ERMi koostööna ning kontserdi lavastaja on Kadi Haamer.
  • 17.oktoobril toimub ERMis regilaulutuba, mida veavad eest Veronika Sõstar ja Sirje Penjam.
  • 31.oktoobril tuleb kokku hõimuklubi ning vaadatakse koos mari soost filmitegija Aleksei Aleksejevi filme „Lõikuspüha“ ja „Hanepäev“.

Koolidele on mõeldud erinevad hõimuteemalised haridusprogrammid:

ERMi rändnäitus „Jahirajad: küttimine sürjakomide (soomeugrilaste) maailmavaates ja igapäevaelus“  on taas avatud Komi Rahvusmuuseumis (Sõktõvkaris). Rändnäitus  „Ajanihe: udmurdi noorte palvused 1993/2017“ koostöös ERMi Sõprade Seltsiga  on avatud Jõhvi kontserdimajas (16.09–31.10) ja seejärel Tartu Ülikooli Narva Kolledžis (02.11–30.11) ja jätkub näituse tuur ka Ungaris (Kaposvár) alates 12. oktoobrist koostöös Eesti Instituudiga.

Muuseumi A-osas saab vaadata kirjanik, soomeugri filmimees ja President Lennart Meri ametiautot. Eesti Rahva Muuseumis saab hõimukuul peale President L.Meri ametiauto Mercedese näha ka kirjanik ja soomeugri filmimees Lennart Meriga seotud väikest väljapanekut.

Viimati muudetud 09.10.2020