Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
10°
10°

Pallase galeriis avatakse fotonäitus "DuVallon Art Rally Pallas Summer School. Robi Zuts ja Olari Pilnik "

Galerii Pallas pressiteade

Pallase fotostuudio Foto: Vallo Kalamees  

20. september 2021 / Kolmapäevast, 22. septembrist on galerii Pallas pööninguruumis avatud noorte fotokunstnike Robi Zutsi ja Olari Pilniku näitus Kunstikooli Pallas poolt korraldatud rahvusvahelise mootorratturite suvekooli jooksul valminud portreefotodest. Vaatajate ette jõuab 23 hetke inimestest ja nende mootorratastest.  

Mis on ilu ja kus on ilu? Kas ilu on või miks ta on? Kas mootorratas on ilus? Kas mootorrattur on ilus? Kas nad kahekesi koos on ilusad? Kas mootorratas ja mootorrattur või nad kahekesi koos üldse peavad ilusad olema? Nii arutles sellele näitusele visuaalse esteetika loonud Pallase fotograafia osakonna juhataja abi Vallo Kalamees mootorratturitele fotode esialgseid väljatrükke esitledes. Mootorratturid plaksutasid ja ütlesid, et pildid on ilusad.  

2021.a. suvel juulikuus toimunud DuVallon Art Rally Pallas Summer School oli tõepoolest üks pöörane projekt. Miks peaks üks kunstikõrgkool korraldama rahvusvahelise suvekooli … mootorratturitele? Keeruline vastus sellele küsimusele on järgmine: „Pallase arengukava järgi on 2021. aasta pühendatud põhiväärtusele „julgus“, mis annab muuhulgas lisamotivatsiooni, et väljuda harjumuspärastest koolituste ja ürituste raamidest ning laiendada arusaama interdistsiplinaarsusest.“ Lihtne vastus on … miks ka mitte!?  

Pallase fotograafia osakonna üliõpilaste poolt portreteeritud mootorratturid Janne#209 ja Johanna#375 ütlevad oma loo kohta: „Rakastamme moottorripyöräilyä, emme unohda tätä matkaa. Toivomme, että tämä tunne välittyy kuvastamme. Meilta toille © Tarto säilyy sydämmissämme ainiaan.“  

Teisi Soome, Leedu ja Eesti lugusid saate näitusel ise avastada ja mõtestada. Või on need nüüd muutunud hoopiski Tartu lugudeks, mida Pallase fotostuudios suitsu- ja tuulemasinat kogenud mootorratturid mööda Euroopa teid laiali kannavad?  

Pallase suvekooli korraldamist toetasid Tartu linn ja Eesti Kultuurkapital.  

Viimati muudetud 20.09.2021