Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Pallase mööbliosakonna näitus "Pill tuleb pika ilu peale" galeriis Pallas avatakse 11. märtsil kell 18

Kõrgema Kunstikooli Pallas pressiteade

Pallase mööbliosakonna näitus "Pill tuleb pika ilu peale" galeriis Pallas avatakse 11. märtsil kell 18 Foto: Andre Maisväli

11. märts 2022 / Reedel, 11. märtsil kell 18 avatakse galerii Pallas keldriruumides Kõrgema Kunstikooli Pallas mööbliosakonna näitus "Pill tuleb pika ilu peale".

Näitus "Pill tuleb pika ilu peale" koondab keelpillide valmistamise kursuse jooksul valminud ja veel mitte täielikult teostatud töid. Väljapanekus on näha seitsme tudengi ja ühe õppejõud Teet Papsoni instrumente. Näitus võimaldab tutvuda pillide valmistamiseks kasutatud töövahenditega, kitarri valmistamise protsessiga ja kursusel valminud keelpillidega, nii akustiliste kui ka elektriliste kitarridega. Samuti annab väljapanek hea ülevaate Pallase mööbliosakonna õppeprotsessist, mis seob omavahel käsitöö ja autoriloomingu. Väljavalitud eksponaatidega mängitakse ka muusikat. 

Näitusel on töödega esindatud Andre Maisväli, Siim Hendrikson, Teet Papson, Gert Christjanson, Iris Eller, Maario Pajumäe, Kristen Jüriväli ja Grete Lehemaa. 

Pallase mööbliosakonnas valminud pille saab Pallase galeriis näha 11. märtsist 02. aprillini 2022. 

NB! Vastavalt Vabariigi Valitsuse piirangutele tagab sissepääsu näituse avamisele ja väljapanekuga tutvumisele  COVID-19 vaktsineerimistõend või tõend COVID-19 läbipõdemise kohta, mis pole vanem kui 6 kuud, ja maski kandmine. 

Lisainfo: 

Andre Maisväli 
Kursuse juhendaja 
+372 5300 0816 
[email protected]

Viimati muudetud 11.03.2022