Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
10°

PÖFF Tartu toob heade mõtete linna filmikülalised Saksamaalt ja Jaapanist

PÖFFi pressiteade

kaader filmist

26. november / 23. Pimedate Ööde filmifestivali raames tulevad Tartus näitamisele Saksa režissööri Sophie Kluge draamast ning romantikast pakatav teos „Kuldsed kahekümnendad“ ning India režissööri Ansul Chauhani draamafilm „Vastupidi“.

Värskete hoovuste eriprogrammis linastuv film „Kuldsed kahekümnendad“ toob vaatajani meid ees ootavad 2020-ndad. Möödunud on sada aastat pärast kümnendit, mil leidsid aset põhjapanevad muutused kõikjal Euroopas. Inimesed elavad poliitiliste ja tehnoloogiliste muutuste ajastul ning see aeg on keeruline ennekõike millenniumilastele. Vaatajad näevad Berliini peategelase Ava silmade läbi - tuttav Berliin on kokku varisemas või ehk varisemas hoopis teise ajastusse?

„Kuldsed kahekümnendad“ linastusel on kohal režissöör Sophie Kluge kellele kinokülastajad saavad peale seanssi ka küsimusi esitada. 

Jaapani hõngu edasikandev draamafilm „Vastupidi“ juhatab meid koolitüdruk Sora maailma. Tüdruk elab koos isaga, kellega tal on keerulised suhted ning kumbki elaks justkui oma elu. Ootamatult välja ilmunud sõjaaegne päevik vihjega, et kusagile kodu lähedale on peidetud aare, keerab tavapärase elu aga pea peale. Lisaks päevikule toimub midagi, mis muudab jäädavalt tüdruku ja tema isa suhteid. 

Jaapani draamafilmi „Vastupidi“ linastusel on kohal režissöör Anshul Chauhan ning näitleja Wan Marui, kes jagavad publikuga oma nägemust filmist ja vastavad ka küsimustele.

Draama- ja romantikafilm „Kuldsed kahekümnendad“ linastub 26. novembril, teisipäeval kell 18.00 Athena Keskuses ning draamafilm „Vastupidi“ linastub 28. novembril, neljapäeval kell 17.30 Elektriteatris. Piletid on saadaval Piletilevist.

PÖFF Tartu filmifestival toimub 15. novembrist kuni 1. detsembrini Tartus. 

Filmi „Kuldsed kahekümnendad“ treiler: https://www.youtube.com/watch?v=VbbYJTfF6q8 

Filmi „Vastupidi“ treiler: https://www.youtube.com/watch?v=2jxtxWdNuB0 

PÖFFi kodulehekülg: www.poff.ee

Facebook: https://www.facebook.com/pofftartu/ 

Instagram: https://www.instagram.com/pofftartu/ 

Lisainfo:

Tony Käsper
PÖFF Tartu projektijuht
+372 53 44 84 22

Viimati muudetud 26.11.2019