Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-6°

Pressiteade: Täna saab 23. Pimedate Ööde filmifestival hoo sisse ka Tartus

PÖFFi pressiteade

film Meemaa Foto: PÖFF

15. november / Täna õhtul toimub PÖFF Tartu ametlik avaõhtu, mis algab kell 20 Tartu vanimas kinosaalis Athena Keskuses.

Pidulikul avamisel linastub Ljubomir Stefanovi ja Tamara Kotevska dokumentaalfilm “Meemaa”, mis on Põhja-Makedoonia Oscari kandidaat ning selle aasta üks tähtsamaid dokumentaale. Õhtut juhib PÖFF Tartu tiimi liige Sten Talivee.

 

“Meemaa” viib vaatajad maalilistesse Makedoonia mägedesse, kus tegutseb üks Euroopa viimaseid naismetsamesinikke. Tema jätkusuutlik majandamine ja loodustsäästev eluviis – jäta alati mesilastele pool saagist alles – satub löögi alla, kui naabrusesse kolib perekond, kes sellest ei hooli. Film jutustab kaasahaarava ja poeetilise loo sellest, kui hirmuäratavalt lihtne on rikkuda tasakaalu inimtegevuse ja looduse vahel.

Pärast avafilmi toimub Tartu 2024 vedamisel lühike arutelu nii filmis nähtu kui "Ellujäämise kunstide" üle koos Tartuffi juhi Agnes Joyet'ga. Avatseremoonia ja arutelu toimuvad eesti keeles, film linastub türgi keeles koos ingliskeelsete subtiitritega.

Ehkki ametlik avamine toimub õhtul, saab filmipidu nautima hakata juba varem. Elektriteatris linastub kell 18 Louise Archambault’ “Ja sadas linde” ning kell 20.45 Mounia Meddouri “Papicha”, mis kuulub selle aasta fookuses olevasse araabia filmikunsti programmi. Athena Keskuses saavad filmisõbrad kell 18.15 vaadata režissööride Rania Attieh ja Daniel Garcia neljandat koostööfilmi “Initsiaalid S.G”.

PÖFF Tartu raames linastub 15. novembrist 1. detsembrini Elektriteatris ja Athena Keskuse kinosaalis ligikaudu sada filmi. Tartu kinolinadele jõuab täies mahus nii debüütfilmide kui ka põhivõistlusprogramm. Lisaks saab vaadata parimat valikut festivali eriprogrammidest ning tähelepanuta ei jää ka lühifilmide ja animatsiooni festival PÖFF Shorts ega PÖFFi noorte- ja lastefilmide festival Just Film.

Viimati muudetud 15.11.2019