Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
12°

Priit Võigemast naaseb spioonipõneviku „O2“ võtetele Tartus

17. september / Järgmisel teisipäeval, 24. septembril algab Tartus kodumaise spioonipõneviku „02“ teine võtteperiood, kus lööb kaasa ka jalavigastusest paranenud peaosatäitja Priit Võigemast.

Võtted toovad Tartus kaasa lühiajalisi sõidu- ja kõnnitee sulgemisi Lina, Aleksandri ja Kalevi tänavatel:

  • 24. septembril kell 9:00-19:00 on peatumiseks ja parkimiseks suletud Lina tänav Kalevi ja Aleksandri tänavate vahelisel lõigul ning Aleksandri tänav Lina ja Aleksandri ristmiku lähistel;
  • 24. septembril kell 10:00 -19:00 on liikluseks suletud Lina tänav Kalevi ja Aleksandri tänavate vahelisel lõigul ning Aleksandri tänav Lina ja Aleksandri tänavate ristmiku lähistel;
  • 24. septembril kell 12:00 – 14:00 ja 16:00 – 18:00 toimuvad Kalevi tänaval kuni 5-minutilised reguleeritud liiklusseisakud.

Nafta Films OÜ võttemeeskond vabandab linnaelanike ees võimalike ebamugavuste pärast ja lubab tagada kohalike elanike juurdepääsu kinnistutele. Filmivõtete ajal on planeeritud eriefektidena suurema tossu kasutamist. Ajutiselt võib esineda ühistranspordi kõrvalekaldeid kehtestatud sõiduplaanist. „Täname Tartu Linnavalitsust, kohalikke elanikke ja ettevõtjaid mõistva suhtumise eest. Omalt poolt lubame tagada liiklusohutuse ja teha kõik selleks, et filmivõtted põhjustaks võimalikult vähe ebamugavusi. Tartlastel pole muretsemiseks põhjust, sest tossu kasutamine on vastavuses tervisenõuete ja ohutusreeglitega,“ kinnitas filmi produtsent Esko Rips.

Filmimise ajal võib Tartu tänavatel näha nii ajaloolisi sõidukeid kui ka ajastutruudes kostüümides näitlejaid. Filmivõtted algasid suvel Tallinnas, jätkusid Helsingis ja toimuvad lisaks Tartule veel ka Ida-Virumaal, Harku ja Saue vallas, Vilniuses ning mitmel pool mujal. Tartu võtteperiood lükkus augustist septembrisse seoses peaosatäitja Priit Võigemasti jalavigastusega Helsingis toimunud võtetel, kus näitleja rebestas lennuki suunas joostes kannakõõluse. „Meil on väga hea meel, et Priidu jalg on juba paranenud ja ta saab võtetele naasta,“ rõõmustas Rips.

„O2“ on uus kodumaine spioonipõnevik, mis jõuab kinodesse järgmise aasta sügisel. Eesti, Soome, Läti ja Leedu koostöös valmiva filmi režissöör on Margus Paju („Supilinna salaselts“) ja selles lööb kaasa rahvusvaheline näitlejate seltskond.

Viimati muudetud 17.09.2019