Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Prima Vista mõtestab TÜ raamatukogu konverentsisaalis "Tulevikumuusikat"

Prima Vista pressiteade

festivali koduleht

7. mai / Mida tähendab tänavuse Prima Vista teema "Tulevikumuusika"? Kuidas saab kujutleda tulevikku ning kas seda on üldse tarvis?

Millist rolli kirjandus "tulevikumuusika" kujutamises või kujundamises mängib? Kas ja mida tulevikus loetakse või mis loeb?

Neile ja paljudele muudele tulevikuga seotud küsimustele ei pruugi täna alanud 15. Tartu rahvusvaheline kirjandusfestival selgeid vastuseid anda, küll aga aitab ta neid küsimusi esitada, ärgitab mõtlema nii lähemale kui ka kaugemale tulevikule, aga ka olevikule ja olnule. Tänavuse teemaga on paljud festivali sündmused seotud erineval viisil, ühte võimalust tulevikuküsimuste esitamiseks pakub seekord kolmapäeval, 9. mail kell 16 hiljuti taasavatud Tartu ülikooli raamatukogu konverentsisaalis toimuv teemaetendus.

Osaliselt varasemate avatseremooniate tavasid järgival teemaetendusel jagavad oma mõtteid Prima Vistast, kirjandusest ja tulevikust festivali juhatuse esinaine Ilona Smuškina, Tartu abilinnapea Madis Lepajõe ning linnakirjanik Mika Keränen. Loomulikult aitab "Tulevikumuusikat" mõtestada ka festivali tänavune patroon Hasso Krull.

Lisaks võtab sõna möödunud nädalal kirjanduslinna residentuuriprogrammi raames siia saabunud iiri kirjanik ja kultuurikriitik Darran Anderson ning oma panuse tulevikku vaatamisse annab ka kirjanduslinna esimene resident-kirjanik, sügisel Tartus viibinud Andrej Tomažin.

Tuleviku kujunemisel ei mängi rolli üksnes lähiümbrus, vaid ka see, kuidas me oleme maailmas ja temaga suhtleme. UNESCO kirjanduslinnade võrgustikku kuuludes on Tartul ja Prima Vistal kanda vastutusrikas roll meie kirjanduse ja
kirjanduselu maailmasuhtluse toetamisel ning teiste kultuuride, kirjanduste ja linnade tundmaõppimisel. Olevikutehnoloogiate abiga jõutakse seekordsel teemaetendusel piiluda ka teiste UNESCO kirjanduslinnade minevikku, olevikku  ja tulevikku.

Sellele esimesle suurele avalikule kultuurisündmusele hiljuti renoveeritud raamatukogus on oodatud kõik huvilised, sissepääs on tasuta.
Facebooki sündmusega saab lliituda siin:
https://www.facebook.com/events/1976855315977909/

Teemaetendus on eesti ja inglise keeles, sünkroontõlget pakutakse eesti, inglise ja vene keelde.

Kogu Prima Vista programmiga saab tutvuda festivali kodulehel kirjandusfestival.tartu.ee


Marja Unt
Eesti Kirjanduse Seltsi teadussekretär /Kirjanduslinn Tartu koordinaator
Estonian Literary Society / Tartu City of Literature coordinator
Tel. /Phone:. (+372) 7 427 079

www.tartu.kirjandus.ee

Viimati muudetud 08.05.2018