Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Prima Vista raamatulaat ja raamatulaada lasteprogramm täidavad päeva 12. mail Tartu raekoja platsil

Prima Vista pressiteade

9. mai 2022 / Väga oluline sündmus on Prima Vista kirjandusfestivalil alati olnud raamatulaat. Seekord avaneb raamatulaat Tartu raekoja platsil neljapäeval 12. mail kell 11.00.

Raamatulaadal osaleb 33 kirjastust ja organisatsiooni, mis moel või teisel raamatutega tegelevad. Sellel aastal on raamatulaadal ka lasteprogramm. Selleks püstitatakse suur 6x9 m2 lastetelk, kus lapsed kohtuvad kirjanike Terje Homutov Giannikoui ja Lembe Mõttusega. 

Laadapäeva ja lasteprogrammi avab kell 11.00 Karlova lasteaia laste tervituskontsert. Kõik, kes armastavad tantsu ja liikumist, on oodatud kell 16.30 raamatulaadale, sest just siis toimub esmakordselt ühistantsimine raamatulaadal muusika „Vihurimäe“ (Kate Bush) ja „Teadagi“ (Singer Vinger) järgi. Võib tulla nii tantsima kui ka lihtsalt kaasa elama.

Kell 17.00 leiab raamatulaadal aset Prima Vista heategevusprojekti tänusündmus. Tänavune heategevusprojekt on suunatud Emajõe kooli lastele. Koostöös Tartu Lastekunstikooli õpetajatega korraldakse nägemispuudega lastele töötube ning kogutakse kirjastustelt annetustena raamatuid. Tänusündmusel antakse kogutud raamatud koolile üle ning tänatakse osalenud kirjastusi.
Laadal osalevad kirjastused esitlevad oma uusi raamatuid ja autorid loevad ette oma loomingut.

Ajakava:
14.15 Vabamõtleja OÜ
14.50 kirjastus Raudhammas
15.05 kirjastus Legend 
15.25 kirjastus Keropää OÜ
15.40 kirjastus Mina Ise / OÜ Väike-Tarvastu
17.30 Terje Homutov Giannikou kirjastusest Oniro

Kirjastus Legend esitleb Prima Vista raamatulaadal verivärskelt ilmunud romaani "Vaarao ja prohvet".
Otse Kreekast sõidab laadale Terje Homutov Giannikou, kes on kirjutanud raamatu "Õnnelooma seiklused".
Kirjastusseltsilt Zeus on ilmunud huvitav ja müstiline raamat "Müstiline kabala". 
Seiklusulme fännidele soovitab Prima Vista raamatulaat kirjastuse Fantaasia raamatuid "Kalmistumaailm" ja "Vangistatud universum". 
Uurimusi ja mälestusi Hiiumaa mereloost saab lugeda Eesti Kirjandusmuuseumilt ilmunud raamatust "Hiiumaa meremees jutustab II osa". 

Et saada osa tõelisest Prima Vista meeleolust ning laadamelust, tuleb tulla Tartu Raekoja platsile! Raamatulaat on avatud õhtuni ning tegevust jagub igasse tundi ja kõigile inimestele.

Vt festivali kava: https://kirjandusfestival.tartu.ee/

Viimati muudetud 09.05.2022