Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
11°
11°

Publik saab Uue Euroopa Bauhausi konkursil Autovabaduse puiestee poolt hääletada

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

AVP 2021 Foto: Mana Kaasik

11. mai 2022 / Autovabaduse puiestee pääses Euroopa Komisjoni korraldatud Uue Euroopa Bauhausi konkursil 52 finalisti sekka. Auhindade jagamisel saab kaasa rääkida ka publik, kelle hääli oodatakse 16. maini konkursi kodulehel.

Rahvusvahelise keskkonna- ja disainikonkursi Uus Euroopa Bauhaus eesmärk on tuua esile projekte ja kontseptsioone, mis kajastavad väärtusi nagu kestlikkus, esteetika ja kaasatus. Auhindu jagatakse neljas kategoorias, milleks on taasühendumine loodusega; ühtekuuluvustunde taastamine; enim muutust vajavate kohtade ja inimeste eelistamine ning pikaajalise, olelusringipõhise ja tervikliku mõtteviisi soodustamine tööstuslikus ökosüsteemis. Autovabaduse puiestee on nomineeritud ühtekuuluvustunde taastamise kategoorias.

Kokku antakse välja 18 auhinda, millest kahe saajad valib publik. Autovabaduse puiestee poolt saab 16. maini hääletada konkursi kodulehel: prizes.new-european-bauhaus.eu. Hääletamiseks tuleb registreerida oma e-maili aadress.

Kõik 18 võitjat saavad kuni 30 000 euro suuruse auhinnaraha ning reklaampaketi, millega oma ideid tutvustada ja edasi arendada.

Uus Euroopa Bauhaus on keskkonna-, majandus- ja kultuuriprojekt, mille eesmärk on kombineerida disain, kestlikkus, juurdepääsetavus, taskukohasus ja investeeringud, et aidata kaasa Euroopa rohelise kokkuleppe saavutamisele.

Auhindu jagatakse teist aastat. Tänavused võitjad kuulutatakse välja juunis Uue Euroopa Bauhausi festivalil.

Rutt Ernits-Sups

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel:
Mob: 5554 0731

Viimati muudetud 16.05.2022