Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Pühapäeval süüdatakse Tartu Raekoja platsil teine advendiküünal

Tartu linnavalitsuse pressiteade

advendiküünal

3. detsember 2021 / Tartus jätkub jõuluaeg teise advendiküünla süütamisega pühapäeval, 5. detsembril.

Kell 17 algavale tseremooniale eelneb hommikune uisutund, lõunane kohtumine lastekirjanik Anti Saarega ning pärastlõunaks südalinna kolinud Utoopia raamatupoega.

Advendiküünla süütavad saabuval pühapäeval abilinnapea Gea Kangilaski ja Tartu praostkonna praost, Tartu Peetri kiriku õpetaja Ants Tooming. Lühikese tseremoonia lavastaja on Liina Keevallik. Raeplatsil aset leidva kohtumise muusikalise kujunduse autor on helilooja Tõnis Leemets, kes jagab tseremoonia raames väikesi ülesandeid ka Raekoja kellatorni kelladele. Tseremoonia muusikaline etteaste on Tanel Aavakivilt.

Advendiküünla süütamise raames oodatakse ja kogutakse tartlastelt vastuseid küsimustele mis on tore, mis teeb tuju heaks ja mis toob rõõmu. Oma mõtted võib kodus paberitükile kirja panna ja raeplatsile kaasa võtta. Vastuseid saab tseremoonia tarvis hommikust peale üles kirjutada ka Valgusküla multifilmi- ja jäätisepaviljonis.

Advendiküünla süütamisele eelneb kell 11 algav uisutund ja kell 12.15 kohtumine lastekirjaniku Anti Saarega. Ajavahemikus 15–18 pakub lugemiselamusi ja jõulukingiideid meisterdamispaviljoni kolinud raamatupood Utoopia.

Ühiselt süüdatakse raeplatsil ka kolmas ja neljas avendiküünal. Ülejäänud Valguskülas ja uisuväljakul toimuvate üritustega saab tutvuda lehel https://joululinntartu.ee/programm/.

Viimati muudetud 03.12.2021