Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-5°
-5°

Rahvusvahelise teatrifestivali avalavastus räägib Gruusia kummituslinnast

MTÜ Tartu Üliõpilasmaja pressiteade

5. oktoober 2018 / A-Festival toob Tartusse omanäolised etendused Lätist, Valgevenest, Gruusiast, Belgiast ja Bulgaariast.

Tartu Üliõpilasteatri ja kunstilise juhi Kalev Kudu eestvedamisel toimub 11.-14. oktoobril Tartus rahvusvaheline sõltumatute ja üliõpilasteatrite festival A-Festival.

Festivalile annab avapaugu lavastus “Surnud linnad”, mida mängib kutseline teater Gruusiast, Poti Valerian Gunia riiklik professionaalne teater. Lavastus jutustab dokumentaalteatri stiilis lugu hukule määratud või juba surnud linnadest nagu Pompei, Oradour-Sur-Glane, Pripyat (Tšernobõl), Detroit, Neftegorsk ja Poti. Hävitusprotsessid on käimas, kuid kas kummituslinnade teket on võimalik peatada? “Surnud linnad” uurib inimesi ja linnasid, mis rõhutavad märke surmast.

Samuti on kavas Bulgaaria South-West Ülikooli teatri "Neofit Rilski" etendus Tšehhovi ainetel. Vaatemänguline etendus toob palju äratundmisrõõmu ning naeru, näidates inimeste jagelusi ebaoluliste asjade üle, mil võiks tunda rõõmu oluliste hetkede üle.

Laupäeval, festivali kolmandal päeval, on kavas etendused Belgiast ja Valgevenest. Festivali viimasel päeval etendub Läti Ülikooli tantsulavastus “Stopp”, mis on lustakas ja nooruslik vaatlus omavahelistesse suhetesse. Festivali grand finale toob publiku taas koju, nullteatrietendusele “Hauakaevaja”.

NB! Kõikidel välisteatrite etendustel on ingliskeelsed subtiitrid!

A-Festival annab võimaluse saada osa erilistest teatrielamustest, mida pakuvad nelja päeva jooksul rahvusvaheliselt tunnustatud professionaalsed ja sõltumatud teatrid!

Lisainfo ja festivali programm: https://www.facebook.com/tytafestival/

 

Kontakt:
Kalev Kudu
kunstiline juht
+372 55696846
kalev.kudu@gmail.com

Viimati muudetud 05.10.2018