Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Raudtee tänava kergliiklustee ühendab mitu linnaosa

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

rattatee Foto: Juhan Voolaid

12. aprill 2017 / Raudtee tänava äärde rajatakse Riia tänavast kuni Ringteeni nelja meetri laiune jalg- ja jalgrattatee.

„Rajatava tee 3-kilomeetrisele kogupikkusele lisandub Roopa tänavale tulev 150-meetrine lõik, mis ühendabki uue tee Ringtee ääres olevate kergliiklusteedega. Nii luuakse kergliiklejaile katkematu ja mugav ühendus erinevate linnaosade vahel,“ ütles abilinnapea Valvo Semilarski.

Alates Tamme staadionist kuni Ringteeni on vahetult asfaltkattega kergliiklustee kõrval ka 60 cm laiune sõelmetest jooksurada. Kergliiklustee saab kogu ulatuses valgustuse.

Ehituse käigus korrastatakse ka Tamme staadioni lähistel asuv Raudtee tänava ja raudtee vaheline parkla, mis saab asfaltkatte.

Raudtee tn jalg- ja jalgrattateed hakkab ehitama hanke võitnud AS TREF. Tööde kogumaksumus on 869 567 eurot. Tee projekteeris Tinter-Projekt OÜ. Valmimistähtaeg on novembri lõpp.

Kergliiklustee ehitust rahastatakse 85% ulatuses Euroopa regionaalarengu fondi vahenditest.

Ehitushange on korraldatud ka teiselt poolt raudteed Riia tänavalt Ülenurme suunduva kergliiklustee ehituseks, mis peaks valmima detsembri alguseks.

Lisainfo: abilinnapea Valvo Semilarski, tel 7361 213,  503 8204.

 

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 12.04.2017