Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Riia-Vaksali ristmikul muutub teisipäevast liikluskorraldus

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Riia-Vaksali ehitustööd Foto: Ardo Säks

4. september / Teisipäevast suunatakse autoliiklus Riia-Vaksali ristmikul linna sisenevale sõidusuunale. Kehtima jääb senine 1+1 liiklusskeem ning viadukti alt pääseb endiselt läbi mõlemas sõidusuunas.

Linnast väljuv sõidusuund suletakse ehitustöödeks liiklusele ja autodele avatakse linna sisenev sõidusuund. Sõidukitele on jätkuvalt suletud Raudtee tänava ja Vaksali tänava harud. Kergliiklejatel säilib läbipääsuvõimalus nii Riia-Vaksali ristmikul kui ka autodele suletud tänavatel.
 
Ehitusobjektil jätkub ka jalakäijate tunnelite paikalükkamine. Esimene tunnel on paika lükatud ning teine tunnel saab paika septembri lõpuks. Peagi alustatakse ettevalmistustöid kergliiklusviadukti vundamentide rajamiseks.

Riia-Vaksali tänava ristmiku rekonstrueerimist alustati aprillis. Ehitustööde eesmärk on muuta piirkond kergliiklejatele ohutumaks ja mugavamaks. Töid rahastatakse Tartu linna ja Ühtekuuluvusfondi projekti "Tartu raudteejaama arendamine ja ligipääsetavuse suurendamine" vahenditest. Tööde valmimise eeldatav tähtaeg on 2022. aasta algus, töid teeb AS TREV-2 Grupp.

Lisainfo: Jalg- ja jalgrattateede peaspetsialist Mihkel Vijar (tel. 736 1281, Mihkel.Vijar@raad.tartu.ee)

Rutt Ernits-Sups

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel:
Mob: 5554 0731

Viimati muudetud 04.09.2020