Placeholder Placeholder
Background image

Rühmvõimlemise Euroopa meistrivõistluste hõbe tuli Tartusse

Tartu Spordi pressiteade

Juuniorklassi Siidisabad (esiplaanil) ja meistriklassi Griseted Moskvas EM-il. Foto: Erakogu Foto: Erakogu

17. mai 2021 / Võimlemisklubi Rütmika Siidisabad saavutasid Moskvas toimunud Euroopa meistrivõistlustel juuniorklassis hõbemedali.

Lisaks saavutasid väga kõrgeid kohti ka teised Tartu rühmvõimlejad. Viimane medal, mille Tartu võimlejad Euroopa meistrivõistlustelt rühmvõimlemises saavutasid, oli 2016. aasta pronks.

Siidisabade rühm suutis sooritada stabiilselt tugevad katsed nii eelvõistlusel kui finaalis, mis andis neile punktide kogusummaks 36,900 ja tõi kokkuvõttes väga tugevas konkurentsis Venemaa ja Soome rühmadega Tartus treenivatele võimlejatele JUUNIORKLASSIS hõbemedalid.

EM hõbemedalistide rühma koosseisu kuuluvad Karoli Metsma, Terit Michelle Sild, Elis Sarapuu, Liina Sarv, Riin Parts, Kärt Rentel, Karolina Kuusik, Triin - Elis Kuum, Hanna Mägi ja Maria Terep. Treenerid on Elsa Sinijärv, Liisel Perlin, Kadri Rohtmets ja balletiõpetaja Maarja Jaanovits. Võistluskava koreograafia autor on Antton Laine.
Juuniorklassi Euroopa meistritiitli võitis Venemaa rühm Victoria (38,017 punkti), pronksmedalid teenis Soome rühm Minetit junior (36,433 punkti).

Rühma treener Elsa Sinijärv jäi tüdrukute sooritusega väga rahule: "Me tulime EMile andma oma parimat ja on siiralt hea meel, et tüdrukud suutsid peale pooleteise aastat võistluspausi esimest korda juunioride seas üles astudes näidata milleks nad võimelised on".

MEISTRIKLASSIS saavutas Võimlemisklubi Janika rühm GRISETE väga tugevate Venemaa ja  Soome naiskondade järel kõrge 5. koha (35,050).

Rühma koosseisus teevad kaasa Christina Kodanik, Emili Visnapuu, Elis Pauljukaite, Gailin Savi, Karmel Saar, Keiti Lass, Kleer Siigur, Mariin Kala, Roberta Solom, Sonja Kaur ja Vita Enok. Rühma treenivad Kristel Võsoberg, Katre Unt-Lidmets ja Liisel Perlin.
Kava, mille idee tuli Eestiga seotud Hollywoodi kassahitist TENETist on koostatud rühma enda poolt.

Meistriklassi Euroopa meistri tiitli võitis Venemaa rühm Madonna (38,150 punkti), hõbemedalid teenis Soome rühm Minetit (37,550) ja pronksi saavutas Venemaa rühm Amuazh (37,200 punkti).

"Olen väga rõõmus, et me üldse võistlustele jõudsime, sest praegusel ajal ei saa milleski enne kindel olla kui rühm on võistlusplatsil," ütles rühma treener Kristel Võsoberg. "Suutsime nii eelvõistlustel kui finaalis teha väga korralikud katsed, kuigi mõlemal päeval tuli sisse ka paar viga. Aga on, mida parandada ja kuhu püüelda. Kokkuvõttes oleme 5. kohaga väga rahul," jätkas Võsoberg. Grisete kava on koostanud rühm ise, mis ei ole võimlemismaailmas väga tavapärane. "See on meie jaoks nii ehe ja oluline, sest see kava on meie omalooming. Me ei oleks kunagi osanud uskuda, et oleme iseendi koreograafid," ütles rühmas võistlev Roberta Solom. "Me oleme südame põhjani liigutatud sellest positiivsest tagasisidest, mis meieni on jõudnud," jätkas Solom.

Tartu rühmadest tegid veel väga head tulemused juuniorklassis teise Eesti juuniorrühmana finaali pääsenud Võimlemisklubi Janika rühm Violett, kes  teenis 16,733 punkti ja saavutas kokkuvõttes 33,233 punktiga 6. koha. Päev enne Euroopa meistrivõistlusi ja maailmakarika etappi toimus ka rahvusvaheline turniir Moscow Flowers, kust võttis osa VK Rütmika rühm Lepatriinud, kes saavutas juuniorklassi lühikavas 2. koha.

Nii juuniorklassis kui meistriklassis võistles 14 rühma. "Pandeemia jättis küll osavõtjate üldarvule jälje, kuid kõik tugevad meistritiitlit taotlevad rühmad olid kohal, võistlus meistritiitlile oli sama konkurentsitihe nagu ikka," ütles Eesti Võimlemisliidu juhatuse liige ja rühmvõimlemise toimkonna juht Lea Kriibi. "Mul on ülihea meel, et Eestit tiitlivõistlustel esindavatel sportlastel oli sel aastal treenimisvõimalus, teisiti Eesti rühmvõimlemises tänast medalit ja kõrgeid kohti ei oleks võimalik olnud püüelda," lisas ta.