Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
24°

Saimaa Rakenduskõrgkooli näituse "Meetings" avamine

TKK galerii Noorus pressiteade

21. november / Teisipäeval, 21. novembril kell 17.00 avatakse Tartu Kõrgema Kunstikooli galeriis Noorus Soome Saimaa Rakenduskõrgkooli näitus „MEETINGS“.

Näitusel eksponeeritakse maale, joonistusi ja skulptuure nii kõrgkooli üliõpilastelt kui ka õppejõududelt. Avamisel osaleb 7- liikmeline kooli esindus väljapaneku kuraatori ja kunstniku Juhani Järvineni eestvedamisel.

Kunstnike jaoks on kontakt teise kultuuriga oluline ning muidugi on Eesti ja eestlased soomlastele südamelähedased. Mida mõeldakse teise kultuuriga kontaktis olemise all? Kunstikeel on universaalne ja  kontaktis olemine tähendab ideede vahetamist mõistmaks, kuhu oleme praeguseks hetkeks jõudnud. Üks osa inimeseks olemisest on võime tunda. Meelte abil suhestume kunstiobjektidega. Kunst on aga emotsioon, mis tekib kunstiobjekti ja vaataja vahel.

Tartu Kõrgem Kunstikool ja  Saimaa Rakenduskõrgkool alustasid koostööd enam kui 20 aastat tagasi ning sellest on ka inspireeritud käesoleva näituse pealkiri.

Paarikümne skulptuuriosakonna üliõpilase töid on juhendanud Saimaa Rakenduskõrgkooli kauaaegne õppejõud skulptor Juhani Järvinen ja skulptuuriosakonna lektor Radoslaw Gryta.

Saimaa Rakenduskõrgkooli näitus „Meetings“ jääb Nooruse galeriis avatuks 16. detsembrini.

Olete oodatud!

 

Lisainformatsioon:

Heli Tuksam

TKK maaliosakonna juhataja tel: +372 5292464

Essi Pitkänen

Saimaa Rakenduskõrgkooli skulptuuriosakonna üliõpilane tel: + 358 505593541

 

TKK galerii Noorus
Tel: ­­+372 7349954
galerii@artcol.ee
avatud T-L 11-18
sissepääs tasuta
www.artcol.ee
facebook.com/GaleriiNoorus 

 

Viimati muudetud 21.11.2017