Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
12°
12°

Seikluspäev: Mitmekesisus rikastab

Tartu Noorsootöö Keskuse pressiteade

plakat

11. mai 2021 / 15. mail toimub Tartu Noorsootöö Keskuse ja Tartu loodusmajaga ühine seikluspäev „Mitmekesisus rikastab“.

Koostööpartner on ka Eesti Viipekeele Selts.

Seikluspäevaga pöörame tähelepanu looduslikule mitmekesisusele selle laiemas mõistes – taimed, inimesed, loodushoid, keskkonnasõbralik tegevus jmt.

Seikluspäeva tegevus toimub enda valitud tempos ning ajakuluga. Võimalik on läbida kaks erineva raskusastmega rada. Kergem ja lühem rada on loodusmaja pargialal ning mõeldud pere pisematele. Pikem rada, sisult mitte just raskem, aga mitmekesisem (mõeldes seikluspäeva teema peale), kulgeb botaanikaaeda ja tagasi. Mõlemal rajal olles tuleb sooritada tegevusi, vastata küsimustele ja saab uusi teadmisi. Rajad saab läbida sobivas tempos ning oma pere, kaaslase, sõbra või lemmikloomaga. Pikemat rada on võimalik läbida ka ratastooliga. Oluline on rajad läbida enne seikluspäeva lõppu.

Koostöös Eesti Viipekeele Seltsiga avatakse Lille noortekeskuse hoovis ka viipekeelekohvik, kus on võimalik nii õppida kui ka suhelda Eesti viipekeeles. Samuti on suuremale rajale peidetud viipekeeles kasutatavate sõrmendite pildid ning needki tuleb rajal olles leida ning kokku koguda, et finišis need sõnaks kokku panna ja vastav viibe selgeks õppida. Kohviku menüü panevad kokku noortekeskuse noored.

Samuti tähistab Tartu loodusmaja 9. korda rahvusvahelist taimede lummuse päeva ning loodusmaja ees toimub taimede müük ja vahetus, uuritakse mitmekesisust linnakeskkonnas ehk milliseid taimi leiab Lille tänavas.

Kohviku ja taimede müügi tulu läheb loodusmaja väikeloomade ja talveaia roheliste sõprade hooldamiseks. NB! arveldamine sularahaga.

Seikluspäev on mõeldud kõigile, kes on sõbrad loodusega, armastavad seiklusi ja aktiivset liikumist, tahavad omandada uusi teadmisi ja oskusi ning niisama sõpradega koos kvaliteetaega veeta. Kogu seikluspäev on üles ehitatud keskkonnasõbraliku üritusena. Korraldajad paluvad osalejatel kohale tulla kas ühistranspordiga, jalg- või tõukerattaga või jalgsi.

Iga seikluspäeval osaleja osaleb ka loosimises, kus loositakse välja loodussõbralikke tooteid ning tarbeesemeid. Loosimine toimub kahel korral ning meene saajad hõigatakse välja kohapeal.

Seikluspäev toimub 15. mail kl 11:00-16:00 nii Lille noortekeskuse kui ka Tartu loodusmaja territooriumil. Avasõnad ja esmased juhised loodusmaja pargis, finiš ja loosimised Lille noortekeskuse hoovis. Viipekeele kohvik on avatud kl 12:00-15:30 Lille noortekeskuse hoovis.

Jälgi informatsiooni Tartu Noorsootöö Keskuse kodulehelt https://tntk.tartu.ee/ ja Tartu loodusmaja kodulehelt https://www.tartuloodusmaja.ee/, samuti nende sotsiaalmeedia kanalitest.

Viimati muudetud 11.05.2021