Copy
View this email in your browser
Videotuur

Meil on rõõm teatada, et oleme valmis saanud giidituuriga video, kus oleme arvestatud mitme sihtgrupiga.

Esimene videotuur valmis Flo Kasearu isikunäitusele „Ohustatud liigid“. Jutustame giidituuriga kvaliteetset ja visuaalselt nauditavat lugu. Mõeldes vaegkuuljatele ja muukeelsetele, oleme lisanud subtiitrid nii eesti kui ka inglis keeles. Kunst on kõigile!


Tutvu näitust saatva brošüüriga eesti ja inglise keeles, mis sisaldab intervjuud väikeettevõtja Margo Orupõlluga, kelle pood on näituse peaosas, väljavõtteid teose „Klatš“ tekstist ning illustreerivat fotomaterjali.

Näitusega saate tutvuda põhjalikumalt Tarmusi kodulehel, kus leiate ka virtuaaltuuri. Lisaks leiate täiendavat fotomaterjali meie Facebooki lehel.
 
 
Videotuuriga saad tutvuda siit

Head vaatamist!

 
August Weizenbergi 183. sünniaastapäev
 
Esmaspäeval, 6. aprillil oli August Weizenbergi 183. sünniaastapäev.
Weizenberg on eestlaste esimene skulptor kaasaegse kunstimõiste ja arusaama järgi. Ta anne oli mitmekülgne, kuid mees oli sünnilt kõige madalama seisuse esindaja, kel väljavaade edasipääsemiseks kuhugi kõrgemale vaesuse ja alanduse tõttu puudus täielikult. Ometi juhtus ime. Tal õnnestus õppida tislermeistriks, edasi koguni kujuvoolijaks Saksamaal, Peterburis ja Roomas. Mälestused katavad Weizenbergi erinevaid perioode tema elust mööda Euroopat reisides. Tartu Kunstimuuseumi skulptuurikogus on leidnud koha Eesti kultuuris olulised teosed „Kunstniku ema“ (1892), „Vanemuine“ (19. sajandi lõpp), „Hamlet“ (1873), „Autoportree“ (1878) ja „Fr. R. Kreutzwaldi portree“ (1880)

 

Selle nädala raamatusoovitused suurtele ja väikestele
 


1. ,,Julie Hagen-Schwarz”

Raamat kaasnes Tartu Kunstimuuseumi näitusega ,,Julie Hagen-Schwarz. Eesti esimene naiskunstnik” (10.11.2017–15.04.2018). Raamat annab põhjaliku ülevaate kunstniku eluteest ja loomingust. Muuhulgas on juttu ka saksa naiste haridusvõimalustest 19.sajandi esimesel poolel.
Käesolevasse trükisesse on autoritena oma panuse andnud oma ala eksperdid – Christin Conrad, dr Anja Wilhelmi, Tiina Abel ja Kristiina Tiideberg -, kes oma tegevusega on aidanud muuhulgas valgust heita baltisaksa naiste eludele ja mõtestada nende loodud kunsti. Raamat on eesti-, inglise- ja saksa keeles.


Koostaja: Merli-Triin Eiskop
Autorid: Merli-Triin Eiskop, Dr Anja Wilhelmi, Christin Conrad, Tiina Abel, Kristiina Tiideberg
Kujundus: Angelika Schneider
Keeletoimetajad: Richard Adang, Florian Marcus, Marika Peekmann, Raul Tõnurist
Tõlkijad: Florian Marcus, Peeter Talvistu, Anna Caroline Haubold

Antud raamat saadaval e-poodides Rahva Raamat ja Apollo



2. „See on kunsti- ja värviraamat lastele”

Antud kunsti- ja värviraamat on kunstiajaloolase Rael Arteli ja kunstnik Viktor Gurovi koostöös sündinud vahva ja kaasahaarav trükis. Tegemist on raamatuprojektiga, mis tutvustab väikesele vaatajale Eesti kunsti klassikat ja lubab ka ise kätt proovida. Raamat on avatud nii Eesti kunsti vaatamiseks, sellega kaasa mõtlemiseks kui ka iseseisvaks katsetamiseks. 

„See on kunsti- ja värviraamat lastele“ vahendusel saavad lapsed tutvust teha teiste hulgas Märt Laarmani, Malle Leisi, Kaarel Liimandi, Konrad Mäe, Peeter Mudisti, Ado Vabbe, Aleksander Vardi ja Eduard Wiiralti teostega.

Kunsti- ja värviraamat saadaval e-poodides Apollo ja Rahva Raamat
 

Fotod: Taavi Piibemann

Erik Alalooga sünnipäev



Neljapäeval, 2. aprillil oli eesti masina-, heli- ja etenduskunstniku Erik Alalooga sünnipäev. Soovisime meiegi talle õnne.

Las lennata pealegi aastad,
tehtud töödest jääb järele rõõm.
Olgu päike sul alati saatjaks,
mõnus huumor ja naerugi sõõm.

Jagame ühte töödest jäänud rõõmu teiega. Tartu Kunstimuuseumis toimus Erik Alalooga näitus „Singulaator“ (2018). Põhjaliku ülevaate Erik Alaloogi senisest loomingust ja näitusest „Singulaator“ saate lugeda kõvakaanelisest raamatust. Rohke illustreeriva pildimaterjali ning esinemisel „Vuajerism muusikas“ (23.02.2018) lindistatud helikassetiga varustatud kataloogist leiab põnevaid artikleid erialaprofessionaalidelt, näituse „Singulaator“ kuraatori mahuka intervjuu kunstnikuga, varasemate projektide kirjeldused ning põhjaliku CV ning bibliograafia.

Raamatud saadaval Apollo ja Rahva Raamat

Pildid pärinevad Alalooga näituselt „Singulaator“.
 

Facebook
Tartmus
Instagram
Copyright © Tartu Kunstimuuseum 2019, All rights reserved.

Kontakt: 
tartmus@tartmus.ee

Uudiskiri jõuab sinuni liiga tihti või hoopis liiga harva? Saad uuendada enda eelistusi või listist loobuda






This email was sent to press@raad.tartu.ee
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Tartu Kunstimuuseum · Raekoja plats 18 · Tartu 51004 · Estonia

Email Marketing Powered by Mailchimp