Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
28°

Selgusid 12 Eesti parimat idufirmat

sTARTUp Day pressiteade

Startupday 2016

9. november / Investoritest koosnev žürii valis välja 12 parimat Eesti varajase faasi idufirmat, millel on suur potentsiaal saavutada rahvusvaheline edu.

Järgmises voorus selgub neli parimat meeskonda, kes pääsevad edasi finaali. Eesti parim idufirma selgub 8. detsembril sTARTUp Day ärifestivalil.

Kokku kandideeris paari nädala jooksul üle saja idufirma, mille hulgast valisid Angel Investment Programist osa võtvad investorid välja 12 kõige perspektiivikamat ideed ja meeskonda. "Ehkki soovi avaldanud iduettevõtete tase oli väga erinev, siis TOP4 valimine ei ole enam nii lihtne: esile tõusid väga head kandidaadid," kiidab EstBANi president Rein Lemberpuu kõrget taset. "Eriti hea meel on näha, et võistlemas oli väga palju täiesti uusi meeskondi, mis tähendab, et Eesti iduettevõtete maastik suureneb hoogsalt."

Lemberpuu lisab, et võistluse korraldamise üheks eesmärgiks on ka suurendada iduettevõtete nähtavust: sTARTUp Dayl on finalistidel võimalus tutvustada oma ettevõtet enam kui 2500 festivalikülastajatele, investoritele, meediale ja tulevastele partneritele. Festivalilaval selgub Eesti parima varajaste faasi iduettevõtte tiitli võitja, kes saab auhinnaks kuni €200 000 suuruse investeeringu.

Eelmise aasta sTARTUp Day 2016 laval väljakuulutatud Eesti parima idufirma auhinna laureaat Deekit on nüüdseks nautinud edu üle kogu maailma. Lisaks võidetud summale on ettevõte tänaseks kaasanud €468,940 suuruse investeeringu, pälvinud rahvusvahelise meedia tähelepanu ning valitud Startup Europe Awardsi finalistide hulka.

Eesti 12 parimat varajase faasi idufirmat on järgmised (reastatud tähestikulises järjekorras):

Autolevi - AirBNB autodele
Avokaado - pakub ajakohast sisu ja tööriistu, et dokumente turvaliselt pilves luua, jagada, allkirjastada ja hoiustada.
Fanvestory - muusikabörs, mis annab võimaluse osta osaluse Eesti muusikute loomingus.
Fitlap - iseõppiv toidukordade planeerija, mis teeb revolutsiooni tervislikus toitumises.
Foxcademy - veebipõhine õppekeskkond, mis aitab õpilastel uut moodi õppida ja pakub õpetajatele uusi innovaatilisi tööriistu juhendamiseks.
Fractory - keskkond, mis toob kokku insenerid ja tootjad, et aidata mõlemal poolel optimeerida nii aja kui ressursside kulu.
Frank.ai - reklaamigeenius, mis aitab startupidel kasvada läbi nutika reklaami.
GuestJoy - andmepõhine teenus hotellidele, mis aitab klientidega personaalse sideme luua, tagasisidet koguda ja seeläbi rohkem müüa.
Hoopy - tehisintellektil põhinev mängustatud ja arendav äpp, mis aitab laste nutitelefonikasutust piirata.
Transformative - revolutsioon tervishoius läbi tehisintellekti ja prognoosiva analüüsi.
TitanGrid - nutikas küberkaitsesüsteem, mis analüüsib suurettevõtete töötajate avalikult leiduvat ohtlikku infot ja aitab ettevõtetel neid andmeid eemaldada.
Tsekk.ee - veebirakendus, mis aitab raamatupidajatel hoida kokku kuni 75% kuludokumentide haldusele kuluvast ajast.

Lisaks eelmainitud idufirmadele pääsesid TOP 20 sekka AdoptoMedia, CRIP.TO, Dermtest, Petsrobot, Portata, SmartSub Inc, StandByMate ja Zubax Robotics.

Parimate idufirmate valimist korraldavad Eesti Äriinglite Assotsiatsioon (EstBAN), Contriber ja Startup Includer. 


Lisainfo:

Rein Lemberpuu
EstBAN president
rein@contriber.com
tel. +372 50 358 97

Viimati muudetud 09.11.2017