Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
20°

Slushi Euroopa tuur sai alguse Tartust

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Startupday 2016

6. september / Üks suurimaid tehnoloogiakonverentse Slush avas eile Tartus selleaastase Euroopa turnee The Hack Tours.

Idufirmadele suunatud sari, mida korraldavad lisaks Slushile tuntud tarkvarakiirendi Startup Sauna, häkaton Junction ja kohaliku eestvedajana Mooncascade, koondab tehnoloogiatalendid ühepäevaseks konverentsiks.

,,The Hack Touri sari järgib igas riigis ühtset formaati, mis jaotab ürituse kolmeks: startup meeskondade juhendamine, arendajatele suunatud töötuba ja õhtune vabas vormis kontaktide loomine koos näpunäidetega, kuidas erinevatest sündmustest maksimaalselt kasu lõigata," sõnas Slush Hack Toursi organiseerija Rasmus Ekholm. Ta lisas, et eestlasi on alati Slushi külastajate hulgas väga palju ja Hack Toursi alustamisega Tartust soovitakse neid kogukondlikke sidemeid veelgi tugevdada.

Tartu oma ligi 400 IT-ettevõtte ja 4000 IT-spetsialistiga loob soodsa pinnase uute startup'ide kasvuks. Hästitoimiv koostöö linna, ülikoolide ja erasektori vahel soodustab IT-sektori kiiret arengut ja loob võimalusi uute idufirmade tekkeks. „Linn, ettevõtjad ja ülikoolid panustavad Tartus väga palju tõhusa ettevõtluse ökosüsteemi arengusse. Siin asuvate idufirmade ja IKT-ettevõtete rohkus on hea näide sellest, et oleme õigel teel. Linnana, mis mahub nii täpselt sõnasse sTARTUp on Tartul suisa kohustus selle valdkonna arengusse panustada,“ ütles Tartu linnapea Urmas Klaas.

Slushi peakorraldaja Marianne Vikkula nendib, et ühise eesmärgi nimel töötav idufirmade kogukond on Põhjamaade kiirelt areneva startup-maastiku nurgakiviks. ,,Slushi, Startup Sauna ja Junctioni ürituste sari Hack Tour sai loodud just selleks, et aidata ning toetada arenevaid idufirmasid," lisab Vikkula.
Järgmised The Hack Touri üritused toimuvad Riias (9.09), Vilniuses (11.09), Gdanskis (13.09), Krakowis (15.09) ja Budapestis (18.09).

Slush on ettevõtjatele ja investoritele suunatud tehnoloogiakonverents, mis toimub igal aastal Helsingis.

Lisainfo:
Helen Kalberg
Tartu linna turundusjuht
+3725133929
Helen.Kalberg@raad.tartu.ee

Viimati muudetud 06.09.2017