Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Sõudmise ja aerutamise klubi Tartu kutsub Emajõe maratonile

Sõudmise ja aerutamise klubi Tartu pressiteade

Vaade Emajõe maratonilt Foto: Liisi Toom

12. september 2017 / 16. septembril toimub 35. Emajõe maraton, kuhu oodatakse osalema kõiki veespordihuvilisi.

Võistlus toimub 56 km ja 37 km pikkusel distantsil algusega vastavalt kl 10.00 ja 11.00. Emajõe maraton on võimalus nautida maalilist Emajõge ning pista rinda oma ala parimate süstasõitjate, kanuutajate ja sõudjatega. Lisainfo aadressil www.saktartu.ee/emajoe-maraton.

„Emajõe maraton on jõukohane kõigile ning heaks ettevalmistuseks raskematele maratonidele,“ julgustab maratonil osalema pikaaegne aerutamise treener Henn Hollo. „See maraton on  parajalt pikk, rahuliku vooluga, madalama veetaseme korral näeb kauneid liivakaldaid. Kui on aega vaadata,“ lisas Hollo.

Emajõe maraton on sobilik nii neile, kes soovivad nautida päeva vee peal koos sõpradega, aga ka neile, kes soovivad endale väljakutset esitada. Vastavalt võimetele saab valida kahe distantsi vahel: kell 10.00 start Jõesuust 56 km ja lühem distants kell 11.00 Rekult 37 km. Finiš on Sõudmise ja Aerutamise klubi Tartu paadisillas avatud kuni 17.00ni, kus kõiki osalejaid ootab medal, soe supp ja saun. Auhinnad on välja pannud Tahe Outdoors ja Euronics.

Emajõe maraton algas soovist luua Tartu maratoni kõrvale samaväärne maraton aerutajatele. Algselt oli maraton suunatud vaid sportlastele. Tänu oluliselt parematele ja kiirematele matkapaatidele on tänaseks muutunud maraton populaarseks ka harrastajate seas. Möödunud aastal osales 65 alust 103 sportlasega. Emajõe maratoni korraldajaks on Sõudmise ja Aerutamise klubi Tartu.

35. Emajõe maratoni toetavad: Tartumaa Spordiliit, Tartu Linn, Tahe Outdoors, Euronics.

Maratoni osalustasu on kuni 14. septembrini 5 eurot noortel ja 7 eurot täiskasvanutel. Registreerumiseks teha pangaülekanne SAK „Tartu“ a/a-le EE247700771001975719 (selgitusse „Emajõe Maraton 2017“ ja osaleja(te) ees- ja perekonnanimi koos sünniaastaga) ja saata kviitung aadressile [email protected].

Lisainformatsioon: Rait Merisaar, SAK „Tartu“ spordijuht, tel: 5191 9004, e-post: [email protected]

 

Koduleht: www.saktartu.ee/emajoe-maraton
Sündmus Facebookis: http://bit.ly/EmajõeMaraton35 

 

Viimati muudetud 12.09.2017