Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-1°
-1°

Startup ökosüsteem ja tark linn Manchesteris

Tartu startup ökosüsteemi esindajad Manchesteris

18. juuni 2018 /

Tartu Ärinõuandla, Tartu Loomemajanduskeskuse, SPARK HUBi, sTARTUp HUBi ja Tartu Linnavalitsuse esindajad külastasid 12-15. juunil Oldhami ja Manchesteri, et tutvuda sealsete ettevõtluse, iduettevõtete ja targa linna tugisüsteemidega ning leida võimalikke koostöövõimalusi tulevikuks. Seekord tutvustas oma kogemusi Oldhami linn ja Manchesteris paiknevad ettevõtluse tugistruktuurid. Oldhami abilinnapea Cllr Abdul Jabbar mainis, et nende linn on muutuste keskel ning tänased odavad töökohad tootmises, logistikas ja tervishoius on kadumas. Linn näeb kohustust toetada ettevõtlust – ettevõtted ei hääleta, küll aga loovad töökohti, mis maksavad avalike teenuste eest. Kohalikud ettevõtluse tugiorganisatsioonid panustavad nii alustavatesse kui ka juba tegutsevatesse ettevõtetesse, keskendudes eriti ettevõtluse elujõu suurendamisse.

Tartu Loomemajanduskeskuse müügi- ja turundusjuhi Auli Solo sõnul tehakse nii Oldhamis, Manchesteris kui ka Tartus paljuski samu asju – panustatakse ettevõtlusesse, elukeskkonna parendamisse ning ühenduste loomisele. Oldhami ettevõtlus- ja elukeskkond on saanud tugeva tõuke paar aastat tagasi loodud trammiliinist Manchesteri ja Oldhami vahel. Seetõttu on väga oluline ka Tartu jaoks hoida ühendused Euroopaga ja Tallinnaga kiired ja toimivad.

Tartu Targa Linna juhi Lauri Sokki kommenteeris: „Oma olemuselt väga sarnased Tartu ja Manchester on koduks paljudele ülikoolidele ning on vaid kahe tunni rongisõidu kaugusel pealinnast. Seetõttu jagavad nad ka sarnaseid tugevusi ja nõrkusi, mistõttu kogemuste vahetamine rahvusvaheliselt on eriti vajalik.

Targa linna kontekstis oli tore näha, et aina rohkem panustatakse targa linna taristu väljaarendamisesse ning inimeste kaasamisse. Üheks huvitavaks väljundiks oli ajakirjanike ja linna vaheline koostöö. Ajakirjandus on kui sild kodaniku ja linna vahel - probleemid, soovid ja unistused, mis tihti ajakirjanikule intervjuude käigus öeldakse ei jõua sõnumi saajalt sõnumi vastuvõtjale. Läbi korrastatud kommunikatsiooni on võimalik ajakirjanikel aidata jõuda veel kaasavama ja targema linnani“.

Projekti järgmine kohtumine toimub septembris Madriidis, kus tutvustatakse innovatiivsete riigihangete parimaid praktikaid ning kuidas linn saab kasutada ettevõtluse ja infrastruktuuri edendamiseks just selliseid võimalusi.

Visiit toimus projekti Innova Foster raames, projekti kaasrahastatakse programmist Interreg Europe.

Viimati muudetud 13.07.2018