Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Suvi toob pöörase röövlimöllu ka Tartusse

Eesti Noorsooteatri pressiteade

etendusest hetk Foto: Siim Vahur

11. juuni 2021 / Koguperelavastust „Röövel Hotzenplotz” mängitakse 12. juunist kuni 11. juulini vabaõhulavadel üle Eesti, Tartu laululaval esinetakse 9. juulil.

Pöörase röövlimürgli on Otfried Preussleri jutustuse põhjal lavastanud Mirko Rajas.
 
Eelmisel suvel anti etendusi mitmel pool Eestis, kuid osa etenduskohti müüdi välja ning kõikjale ei jõutud. Nüüd võetakse ette uus ringreis, et lustakas koguperelavastus jõuaks võimalikult paljudeni. „Röövel Hotzenplotz” esietendus Ferdinandi saalis 15. septembril 2019, kuid lavastuse loojatel on algusest peale unistus mängida seda lugu ka vabas õhus. Nimelt tegutseb lavastuses rändtrupp, kes sõidab vankriga linnast linna ja etendab lugu röövel Hotzenplotzist, kasutades rütmipille, maske ja lennukat fantaasiat.
 
Humoorika röövliloo tegevus areneb väikeses linnakeses, kus kõik paistab olevat imehästi, kuni hirmuäratav röövel Hotzenplotz murrab end vangimajast vabadusse ja pistab nahka kõik praevorstid ja hapukapsad, mis vanaema on Kasperlile ja Seppelile valmistanud. Nii saab alguse hoogne röövlijaht, kus vahetatakse maske ja rolle, nii et keegi ei pruugi olla see, kellena alguses paistab.
 
Noorsooteatri kunstilise juhi Mirko Rajase sõnul paneb vabas õhus mängimine tema lavastuse tõeliselt proovile. „Vabas õhus pole näitlejal toetuda muule kui oma sisemisele veendumusele ja partnerite usaldusele,” märkis Rajas. „„Röövel Hotzenplotz” on rajatud suuresti just mängulustile ja ansamblitundele. Usun, et olukord, kus igal etendusel peab kohanema uue mängupaigaga ning panustama publiku haaramiseks veelgi rohkem emotsionaalset jõudu, tuleb sellele lavastusele üksnes kasuks.”
 
„Röövel Hotzenplotzi” ringreis toimub 12. juunist 11. juulini, kokku antakse 12 etendust vabaõhulavadel üle Eesti. Alustatakse Märjamaalt, lõpetatakse Jõhvis ning Tartu laululaval astutakse üles 9. juulil. Pileteid saab osta teatri kodulehelt ja Piletilevist.
 
Lavastus põhineb Otfried Preussleri raamatul „Röövel Hotzenplotzi uued seiklused”, mille on tõlkinud Vladimir Beekman. Dramatiseeris Priit Põldma, lavastas Mirko Rajas, lavakujunduse, kostüümid ja maskid lõi Kalju Karl Kivi. Lavastuses kõlavad lauluviisid on trupp loonud improvisatsioonidena luuletaja Helena Läksi sõnadele. Trummimänguoskusi on aidanud lihvida Reigo Ahven ning liikumisjuht on Hanna Junti. Mängivad Anti Kobin, Getter Meresmaa, Doris Tislar, Sander Roosimägi, Karl Sakrits ja Risto Vaidla. Lavastus on suunatud kõigile teatrisõpradele alates 7. eluaastast.
 
Etendused toimuvad:
Laupäeval, 12. juunil kl 18 Märjamaa laululaval
Pühapäeval, 13. juunil kl 16 Iisaku laululaval
Reedel, 18. juunil kl 18 Antsla lauluväljakul
Laupäeval, 19. juunil kl 18 Türi lauluväljakul
Reedel, 25. juunil kl 18 Kuressaare lossihoovis
Laupäeval, 26. juunil kl 15 Kärdla laululaval
Reedel, 2. juulil kl 18 Kadrina laululaval
Laupäeval 3. juulil kl 18 Sadala kõlakojas
Pühapäeval, 4. juulil kl 16 Pärnu Koidula muuseumi hoovis
Neljapäeval, 8. juulil kl 18 Suure-Jaani lauluväljakul
Reedel, 9. juulil kl 18 Tartu laululaval
Pühapäeval, 11. juulil kl 16 Jõhvi laululaval
 
Ringreisi toetab Elke Auto.

Eesti Noorsooteater on noore vaataja teater, mis otsib oma lavastustes kõnetava sisu ja vormi rikastavat dialoogi. Väljendusvahendite seas on olulisel kohal visuaalteater. Teatri juurde kuuluvad Nukuteatrimuuseum ja rahvusvaheline visuaalteatrifestival Tallinn Treff.

Piletiinfo: 6679 555 või kassa@noorsooteater.ee
Muud küsimused: Peep Ehasalu, peep.ehasalu@noorsooteater.ee, 508 2335

Viimati muudetud 11.06.2021