Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Taas on alanud Tartu noorte omaalgatusprojektide toetamine

Tartu Noorsootöö Keskuse pressiteade

Fotol on NOA projekti "Tartu linn rõõmsamaks läbi hoolimisaktsioonide" meeskond.

20. jaanuar / Uue hooga on alanud Tartu linna noorte omaalgatusprojektide (edaspidi NOA) toetamine. Juba teist aastat koordineerib konkurssi Tartu Noorsootöö Keskus.

NOA on suunatud 11-19-aastastele Tartus tegutsevatele noortele. NOA eesmärk on toetada noorte ideede elluviimist, et neist kujuneksid ettevõtlikud ja aktiivsed ühiskonnaliikmed, motiveerida neid märkama ja lahendama Tartu linna ja kogukonna kitsaskohti ning anda neile esimene projektikirjutamise ja juhtimise kogemus. NOA raames võib ellu viia kogukonnale või noortele suunatud kontserti, võistlust, ümarlauda, kohtumist, kampaaniat, töötuba, infopäeva või muud sündmust. Sealhulgas võidakse ette valmistada ja läbi viia NOA taotlemise korra tingimustele vastav üldhariduskooli õppekavasse kuuluv loovtöö. NOA projekti võib ellu viia nii üksinda kui ka koos meeskonnaga. Maksimaalne toetuse summa on 250 eurot.

Taotlemiseks tuleb esitada 1-2 minutit kestev omaalgatusprojekti ideed ja meeskonda tutvustav video ning kirjeldada Tartu Noorsootöö Keskuse kodulehel avaldatud taotlusvormis lühidalt projekti eesmärki, tegevuskava, ajakava, eelarvet, kuidas idee mõjutab taotlejat ja/või Tartu linna ning kuidas toetab omaalgatusprojekti sisu noorte mitteformaalset õppimist. Omaalgatusprojektile toetuse taotlemiseks tuleb taotlus esitada hiljemalt 1 kuu enne projekti algust.

2019. aastal toetas Tartu Noorsootöö Keskus üheksat NOA projekti, mille hulgas viidi läbi näiteks inimkaubanduse teemaline labürintteater kuuendatele klassidele, kirjandusõhtu noortekeskuses, heategevusaktsioon Tartu tänavatel ja mitmeid jõuludega seotud sündmusi nii koolides kui ka laste- ja hooldekodus.

Lisainfo taotlemise kohta: https://tntk.tartu.ee/noorte-omaalgatus/ või Helene Toomeoks, noorteomaalgatus@raad.tartu.ee, +372 53 037 733

Viimati muudetud 20.01.2020