Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tähetorni platsi ja Pirogovi treppide ideekonkursi võitis OÜ TajuRuum

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

kavand

12. november 2016 / Tähetorni platsi ja Pirogovi treppide konkursi võitis kavand Tähetee, mille autorid on TajuRuum OÜ arhitektid.

Täna avalikustati Tähetorni platsi ja Pirogovi treppide ideekonkursi võitjad. Esikoha vääriliseks tunnistati kavand märgusõnaga „Tähetee“, mille autorid on TajuRuum OÜ arhitektid.  

"Ideevõistlus andis meile häid mõtteid Tähetorni esisest platsist esindusliku  tseremooniaväljaku kujundamiseks ja selle sidumiseks kesklinnaga. Tähetorni platsi soovime valmis saada 2018. aasta võidupühaks,“ ütles linnapea Urmas Klaas.

Tartu linnaarhitekti Tõnis Arjuse sõnul olid konkursile esitatud tööd äärmiselt eripalgelised ning kohtade jagamine ei olnud lihtne. „Võidutöö juures on kõige tugevamaks osaks kontseptuaalne lähenemine. Disaini aluseks on võetud Struve meridiaan, mis aitab läbi selle veel enam jäädvustada seda olulist osa linna ajaloost,“ kommenteeris linnaarhitekt. Ta lisas, et võidutöö puhul ei ole tegemist lõpliku lahendusega, vaid see saab aluseks edasisele projekteerimisele.

Tähetorni platsi ja Pirogovi treppide arhitektuurivõistluse tulemused:
I  koht  kavand märgusõnaga "Tähetee" -  TajuRuum OÜ: Tõnu Laanemäe, Liina Einla, Edgar Kaare, Kerli Irbo, Liisa Sekavin,Terje Ong
II koht  "Stella Uvarovis" -  OÜ Kino/OÜ Kuu
III koht  "Nõlvak" -  KAOS Arhitektid OÜ
IV koht  "Per aspera ad astra" - OAAS Arhitektid OÜ
V koht  "Rukkilill" - OÜ Stuudio Tallinn

Viimati muudetud 12.11.2016