Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tammelinna päevad lõpetab 23. septembril toimuv sportlik perepäev Tamme staadionil

MTÜ Tammelinna Seltsi pressiteade

22. september / Tammelinna suur perepäev on sportlik ning pakub terve päeva vältel mitmekesiseid tegevusi tervele perele.

Kell 11:45 stardib Tamme kooli eest orkestri saatel rongkäik Tamme staadionile. Tänavuse perepäeva teeb eriliseks, et esmakordselt lehvivad rongkäigus korraga nii Tamme kooli kui ka Tammelinna seltsi lipud, millel mõlemal on sama autor. Rongkäik kulmineerub Tamme staadionil perepäeva avamisega kell 12:00.

Avamisele järgnevad Twisteri lastejooksud, mis eristuvad teistest lastejooksudest selle tõttu, et lapsed saavad läbida jooksudistantsi sarnaselt tippsportlastele staadioni tartaankattel. Iga suur ja väike jooksusõber saab preemiaks Twisteri jäätise ja diplomi.

Päev jätkub mitmete tegevustega. Väljas on jälle nii Politsei- ja Piirivalveamet kui ka tublid kaitseliitlased Tartu maleva Tamme malevkonnast. Uue tulijana on tänavu kohal Kiirabi, kes teeb ka praktilise näidisdemonstratsiooni, kuidas abistada abivajajat. Võimalik on tutvuda kõikide Tammelinnas tegutsevate kultuuri- ja haridusvaldkonna organisatsioonidega ja loomulikult on jälle kohal lugemis-, pääste- ja teraapiakoerad koos oma koerajuhtidega.

Perepäeval toimub ka arutelu selle üle, kuidas Tammelinnas rattaliiklust edasi arendada. Vestlevad ja küsimustele vastavad Ilmar Part, Heret Knjazeva ja Kairi Kavald. Vestlust modereerib Tamme kooli direktor Vallo Reimaa.

Perepäeval toimub teist korda kila-kolalaat, kuhu on kõik oodatud kauplema sügisandide, väikseks jäänud riiete ja jalanõudega ning miks mitte enda valmistatud mooside, kompottide ja kõige muuga. Lastele on lõbusaks meelelahutuseks kohapeal ka karussellid ja batuudid.

Perepäeval on kohal Tamme kool, Tammelinna raamatukogu, Oskar Lutsu majamuuseum, Tartu kristlik põhikool, Eesti spordiselts Kalev, Tartu ujumisklubi, Tartu jalgpalliklubi Welco, Tartu Kiirabi, Politsei- ja  Piirivalveamet,  Lõuna-Eesti veepäästekoerte grupp "Märjad käpad", Judoklubi DO, Tartu Rahvaülikool, YFU. Terve päev on avatud ka Tammelinna kila-kolalaat ning kodukohvikuteala – Tammelinna maitsed. Mõlemale kutsume üles veel huvilistel registreerima kirjutades aadressile tammelinna.selts@eesti.ee.

Tammelinna perepäeval esinevad: Tammelinna orkester, Tamme kooli ja Kristliku põhikooli õpilased.

Rohkem informatsiooni Tammelinna Päevade kohta on võimalik leida Tammelinna seltsi kodulehelt www.tammelinnaselts.ee või www.facebook.com/TammelinnaSelts

Tammelinna päevade programm on tasuta ja kõik on oodatud.


XIV Tammelinna päevade õnnestumisse aitavad kaasa: Tamme kool, Tamme gümnaasium, Tammelinna raamatukogu, Oskar Lutsu majamuusem, Tartu Kristlik Põhikool, SA Tartu Sport, Eesti Spordiselts Kalev, Tartu Ujumisklubi, Tartu Jalgpalliklubi Welco, Tartu Kiirabi, Politsei- ja  Piirivalveamet, Unilever Eesti, Lõuna-Eesti veepäästekoerte grupp "Märjad käpad", Elistvere Loomapark, Piiri Küla Ekraaniklubi, AS Salvest, Tartu Rahvaülikool, AS Tartu Mill.

XIV Tammelinna päevi toetavad rahaliselt: Tartu linn ja Tammelinna selts.

Lisainfo:

Henry Narits
Projektijuht
MTÜ Tammelinna Selts
(+372) 533 00 980
henry.narits@gmail.com

 

Viimati muudetud 22.09.2017